-->

En Yeniler

Farabinin Güzel Özlü Sözleri

Farabinin Güzel Özlü Sözleri 


Dünyaca ünlü filozof, Türk düşünürü, Muallim-i Sani olarak bilinen Farabi'nin kısa ve özlü sözleri.Güzel sözler sitemizde Farabi'nin özlü sözlerini sunmaya çalıştık.Farabinin bu en güzel sözlerini arkadaşlarınızla facebook ve twitterdan paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu anlamlı Farabi sözlerini dilerseniz de whatsapptan yazabilir ya da kısa sms ile yollayabilirsiniz.

https://sozler-diyari.blogspot.com/2018/08/farabinin-guzel-ozlu-sozleri.html
Bir eylemin ahlaklı olduğunu bilip de ona uygun davranmayan kişi, o eylemin ahlaklı olduğunu bilmeden ahlaklı davranan kişiden daha üstündür. 


Önce Doğruyu Bilmek Gerekir. Doğru Bilinirse Yalnış Da Bilinir Ama Önce Yalnış Bilinirse Doğruya Ulaşılamaz.Bir Eylemin Ahlaklı Olduğunu Bilip De Ona Uygun Davranmayan Kişi, O Eylemin Ahlaklı Olduğunu Bilmeden Ahlaklı Davranan Kişiden Daha Üstündür. Yalancı Bilge, Kalp Akçe Gibidir.İyi Bir Insan Öldüğünde Ona Ağlamayın. Asıl Onu Kaybeden Topluma Ağlayın. Önce Doğruyu Bilmek Gerekir, Doğru Bilinirse Yanlış Da Bilinir. Önce Yanlış Bilinirse Doğruya Ulaşılamaz.İnsan Bazen Bir Tesadüfle Güzel Işler Yapar. Bazende Bu Güzel Işleri Isteyerek Değil, Herhangi Bir Baskı Altında Yapmış Olur.Böylece Yapılan Işler Mutluluk Getirmez.Sevginin Kurduğu Devleti Adalet Devam Ettirir.Sevginin kurduğu devleti adalet devam ettirir. Hiç bir şey kendi kendisinin nedeni olamaz. Çünkü, nedenin kendisi, oluşandan öncedir.Hiç bir şey kendiliğinden yok olmaz, böyle olsaydı, var olmazdı. Erdemlerin en büyüğü bilimdir.Hiçbir Şey Kendiliğinden Yok Olmaz, Böyle Olsaydı Var Olmazdı. Hiçbir Şey Kendi Kendinin Nedeni Olamaz, Çünkü Nedenin Kendisi Oluşandan Öncedir.Önce doğruyu bilmek gerekir. Doğru bilinirse yalnış da bilinir ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. İyi bir insan öldüğünde ona ağlamayın. Asıl onu kaybeden topluma ağlayın.İnsan, bazen bir tesadüfle güzel işler yapar. Bazen de bu güzel işleri isteyerek değil, herhangi bir baskı altında yapmış olur. Böyle yapılan işler, mutluluk getirmez.Düşünmek ruhun kendi kendisiyle konuşmasıdır.

Sözler Diyari sayfamızı sizler için hazırladık.Güzel Sözler,Anlamlı Sözler,Aşk Sözleri,Dini Sözler,Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir. Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü