En Yeniler

En Güzel İftar mesajları >> İftar Sözleri

Mübarek 11 Ayın Sultanı Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini Canabı Haktan dileriz.  Ramazan ayı ile ilgili olarak sevdiklerinize paylaşabileceğiniz en güzel ve anlamlı İftar mesajları (İftar kutlama mesajları), sms sözleri bu sayfada derlerdik. Sizler için hazırladığımız birbirinden güzel Ramazan iftar sözleri cep telefonunuzdan, tabletinizden, Facebook'dan mesaj veya sms mesajı olarak paylaşabilir Ramazan ayının coşkusunu (iftar coşkusunu) sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. İşte En Güzel İftar mesajlarıiftar duası (iftar duası arapça ve anlamı), oruç, imsak, sahur ve iftar hakkında bilgi.

İslamın 5 şartından birisi oruç tutmaktır. Rabbimizin emriyle senenin bir ayını oruçlu geçiririz. Oruç imsak vaktinin çıkması ile başlayan ve iftar vaktinin girmesi ile sona eren Müslümanlar için farz olan bir ibadettir. Oruç; İmsak vaktinden iftar vaktine kadar yemek, içmek ve cinsî münasebetten uzak durmak demektir. İmsak vakti, başka bir deyişle oruç yasaklarının başlama vakti, fecr-i sâdik, yani tan yerinin ağarmasıdır. Bununla yatsı namazının vakti çıkmış, sabah namazının vakti girmiş olur. Bu vakit ayni zamanda sahurun sona erip, orucun başladığı vakittir. İftar vakti ise, oruç yasaklarının sona erdiği, güneşin batma vaktidir. Bu vakitle birlikte akşam namazının vakti girmiş olur.

İftar Duası Arapça ve İftar Duası Türkçe'Allahumme leke sumtu ve bike amentu ve aleyke tevekkeltu veala rizkike eftertu'

(Allahım! Senin Rızan İçin Oruç Tuttum Sana Güvendim,Senin Rızkın ile Orucumu Açtım.)

” Hamd Olsun Verdiğin Nimetlere,Sağlık ve Afiyet ile. Allahım beni, Anamı, Babamı ve Bütün Mü'minleri Bağışla (Amin)”

İşte En Güzel İftar mesajları / İftar Sözleri

iftar mesajları  Ramazanın ilk günü, ilk mesajım sana, ilk olmak güzeldir bu hayatta, bu ilki seninle yaşıyorum şuan bunu unutma, hayırlı iftarlar diliyorum sevdiklerinle bu ramazanda...

iftar mesajları  İftar saatini beklerken edilen duaların, ezan okunurken açılan orucun, sofrada bulunan bereketin, bolluğun Yüce YARADAN'dan daimi olmasını dilerim, Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Tuttuğumuz orucun, ettiğimiz duanın, kıldığımız namazın kabul olması ve daim olması dileğiyle Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Bugünlerin Değeri bilinmeli, İbadetlerimizi yerine getirelim ve hayırlısını dileyelim, Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Gözlerimizdeki Nur hiç bitmesin, Aldığımız her nefes dua ile bitsin, bu ramazanda YARADAN huzur nasip etsin, her iftar bereketini bizden esirgemesin, Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  iftar mesajlarıSofralar kuruldu, dualar okundu, YARADANA şükürler olsun, bizi Ramazan'la buluşturdu, Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Rüya gibi gelip geçer RAMAZAN bu rüya gibi ayda bütün dualarınızın kabul olması dileğiyle.. Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Oruçla terbiye ettiğimiz bedenlerimizin iftarla bayram etmesi, şükür ile eda etmesini dilerim. Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Ramazan Ayında Cennetin Huzuru evlerinizde olması dileğiyle, Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Bir lokma ekmeğin tadı Hayatınızda olsun, içtiğiniz su gibi kabriniz temiz Olsun, Tuttuğunuz Oruç günahlarınızdan arındırsın, Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Güzeldir sözler doğru olduğu sürece, güzeldir hayat nefes aldığımız sürece ve güzeldir ramazan dostlarla paylaşıldıkça, hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Bereketi bol huzurun güneş kadar aydınlık olduğu bu güzel ramazan ayında, sıcacık huzurlu iftarlar dilerim..

iftar mesajları  Gülün kokusu sarsın bedenini, ALLAH korkusu titretsin her bir hücreni, Dualarla birleşsin Semaya açılan ellerin, Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Güneşin sıcaklığı gibi olsun içindeki iman, yağmur taneleri kadar çok olsun sevapların, hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Orucun mübarek gücü ruhumuzu temizlesin, bu ramazan ayında bütün şeytanlar bizden uzak olsun, sevdiklerimizle nice mutlu ramazanlara, hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Sofranızda Bereket gönüllerinizde huzur oIsun sofranızda kalbiniz kadar temiz oIsun, Hayırlı İftarlar.

iftar mesajları  Irmak gibi sade olmalı hayat, göl suyu gibi tatlıdır hayatın derdi çilesi, iman gücüdür ayakata tutan bizi, Ramazandır Bereket Saçan Dualarımıza Işık Tutan, Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Güzelliktir yaşamak, sevmektir yaşamak, inanmaktır yaşanmak ve huzurdur bir arada bu güzel ayda nefes almak, hayırlı İftarlar.

iftar mesajları  Bütün müslüman alemin bu güzel ayda, Sofralarından bereketin eksilmemesi dileğiyle gönüllerinin sofralarına yansımasını dilerim Yüce RABBIM'den Hayırlı ıftarlar...

iftar mesajları  Dualarımda Ağlarım YARADANIM, Sen ne eylersen güzel eylersin ilahım, içime iman derdime derman ol ALLAH'ım, Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Dua ile açılan iftarlar, huzur ile gülen yüzler, bereket ile dolan sofralar sizin olsun, Hayırlı iftarlar..

iftar mesajları  Mukaddes olan bu hayırlı ayda, her günü inci tanesi olarak yaşayalım, soframıza bereket kabrimize merhamet dileyelim, hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  İmanın gücü içinizden eksik olmasın, Tuttuğunuz oruç Kabu Olsun, Bu Ramazanın bereketi üzerinize olsun, hayırlı iftarlar…

iftar mesajları  En bereketli ve güzel iftar anı sizinle olsun hayırlı ve güzel iftarlar.

iftar mesajları  Mübârek Ramazan Ayı ; kalbini O'nun yoluna koymaya, Ellerini O'nun dergahına açmaya, Ruhunu doyurmaya, Kalbinin gerçek vuslatı bulmasına vesile olsun, iyi iftarlar..

iftar mesajları  Bulutlardan Yağan yağmur taneleri kadar sayısız huzurlu günler ve mutluluklar seninle olsu, Her günün Yağmurdan Sonra açan güneş kadar huzur verici olsun. Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Günahsız kul olmak, ve günahlardan arınmak için, bü güzel ramazan ayında nice hayırlı huzur dolu günleribirlikte geçirmek ümidiyle dualarım sizinle, hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Bembeyaz yağan bir kar tanesinin, ne yaşanmış ise yaşansın, geçmişin tün hatalarını örttüğü gibi ramazan ayının'da senin tüm hatalarını örterek hayırlı yeni bir gelecek umut dolu yeni bir başlangıçlara vesile olmasını dilerim, hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Yanınızda Olmasakta birlikte oruç açamasakta, gönüllerimiz bir duygularımız aynı, amacımız belli Şükrediyoruz ALLAH'a. Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Her güzelliğin bittiği bu dünyada, değişmeyen tek güzellik manevi değerlerdir, imanın ne kadar güçlü olursa değerler okadar fazladır. Hayırlı iftarar..

iftar mesajları  Bugünüde Şükrederek geçirmek yarınlara Şükür dolu başlamak nasip olsun, Hayırlı iftarlar sizin olsun...

iftar mesajları  Güzel ayın güzel insanları Sofralarınızdan bereket Kalplerinizden iman ışığı asla eksilmesin iftarınızı ALLAH kabul etsin.

iftar mesajları  Hayatın bütün manevi zenginlikleri bu ay sizlerle olsun, Attığınız her adım size huzur dolu yarınlar sağlasın dua ile kalın, hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Az ama zengin sofralarından daha güzel ve nefis tadlar sizlerle olsun iftarınız güzel olsun.

iftar mesajları  Hayat bir kelebeğin ömrü gibidir, bu kısa zamanda amelini güçlendirmek ve manevi huzuru yakalamak kadar güzel bir duygu yoktur hayatta, nice ramazanlarda huzur dolu iftarlar dilerim.

iftar mesajları  Mübarek ramazan ayında tüm Müslüman aleminin iftar sofralarında hem bereketin hem de huzurun eksik olmamasını yüce Rabbimden diler afiyet dolu iftar sofraları yaşamanızı ve yaşatmanızı dilerim.

iftar mesajları  Güzel anılar paylaştıkça ve aynı sofrada oldukça daha güzel olur bu güzel ayda anılar kalıcı sofranız halil ibrahim bereketinde olsun hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Ne yapıyorsan kendine, huzur dolu imanın daima seninle olması dilegiyle, ramazanın bereketi üstünde olsun, hayrlı iftarlar dilerim.

iftar mesajları  11 Ayın sultanı evinize huzur sofranıza bereket kalbinize iman versin hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Huzurun, güzelliğin, sevginin bir arada olduğu bereketli Ramazan ayında afiyet dolu iftar sofralarınız olsun. İftarın güzelliği hep üzerinizde olsun.

iftar mesajları  Güzel ve iman dolu bu ayda gözlerinizde ışık sofralarınızda iftar bereketi eksik olmasın iyi iftarlar diliyorum.

iftar mesajları  Ramazan ayının güzelliği kalplerinizde gökyüzündeki yağmurun bereketi evinizde sofralarınızda olsun hayırlı ramazanlar ve iftarlar diliyorum.

iftar mesajları  Herşey insanoğlu içindir bu dünyada, yaşadığın sürece ve yaşadığımız sürece heşeyin hayırlısı bizlerle ve sizlerle olsun, hayırlı iftarlar dilerim.

iftar mesajları  İftarınız güzel kalbiniz huzur dolsun ramazan ayını mübarek olsun. bereketin zengiligi kalbinize ve sofralarınıza yansısın hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Her yıl bugünü sizlerle yaşayarak, geçirmenin mutluluğu içindeyim, bugünün rahmeti üstünüzde olsun hayırlı iftarlar diliyorum..

iftar mesajları  Gün batar usul usul, Kararır Gece, Yeniden doğar herşey, ' Her şey bitti ' dediğin bir anda Mübârek Ramazan Ayının Gönlünde Huzur kokulu bir Gül kök salmasına vesile olması temennilerimle, Huzur Dolu iftarlar diliyorum..

iftar mesajları  Cenab-ı Hakk'ın kapısına ulaştırmayacak yollara sapmaktan korumaya vesile olan Ramazan Ayınız Mübarek Olsun, Hayırlı iftarlar..

iftar mesajları  Ramazan ayının bereketinin bolluğunun iftar sofralarınızda güneş kadar aydınlık ve sıcaklık vermesini diler iftarınızın hayırlı olmasını dilerim.

iftar mesajları  Susuz toprağın, dikensiz gülün, kanatsız kuşun olmayacağı gibidir ramazan! Bütün Güzellikler Bu Mübarek ayda sizinler olsun, hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Bir ekmeği birlikte paylaşıyorsak, bir bardak suyu birlikte içebiliyorsak, birlikte ellerimizi YARADAN'a açıp dua ediyorsak, ne mutlu bizlere ne mutlu sizlere, hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Yâ Rab! Ancak sana kulluk ederiz. Yâ Rab! Bütün ibadetlerimizde ancak senden yardım isteriz. Bütün hayırlı işlerimizde senin lütfunu bekleriz. Lûtfeyle, bize yardımını esirgeme Yâ Rabbi! Mübarek Ramazanda mağfiretine eren, kullarının içine bizleri de girmek nasib eyle Yâ Rabbi!. Hayırlı İftarlar.

iftar mesajları  Sahurdaki Bereket iftardaki Sofranıza, iftar Sofranızdaki Bereket Sahur Sofranıza yansısın. Hayırlı ramazanlar.

iftar mesajları  Gecelerin gündüzle dost olduğu bu mübarek ayda, gecenizinde gündüzünüzünde, huzur dolu ve bereketli olması dileğiyle hayırlı ramazanlar.

iftar mesajları  Allah sofranıza Halil İbrahim bereketi, sağlığınıza demirden sağlam sıhhat nasip etsin. Tuttuğunuz oruç kıldığınız namaz sofranıza bereket getirsin. Hayırlı İftarlar.
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü