En Yeniler

İsimsizler 1. Bölüm Sözleri

“İlk kez doğrudan devletin makamına saldırdılar. Buda demektir ki arkasından başka şeyler gelecek. Dünyanın gözü bu coğrafyada.” Kaymakam Fatih.
“Sözde müttefikimiz diye geçinenler örgütle dirsek teması içindedirler. Örgütün karargahları yol geçen hanına dönmüştür. Haçlı ittifakı gibi bir ortaklık kurmuşlar. Bölgede haritaları çoktan değiştirmeye başladılar.” Başkan.
“TC gibi bir devleti siyasetle yıkmamız zordur. TC’yi karıştırıp iç savaş çıkarmamız gerekiyor.” Örgüt Mensubu.
“Yorulmadım ama kırıldım. O kripto hainlerin iftiraları kırdı geçidi beni. Beni Silivri’ye gönderen mahkeme kararının en üst satırında ne yazıyordu biliyor musun? Yüce Türk Milleti adına. Yüce Türk Milleti adına yazıyordu. Milletin kanını sülük gibi emen o şerefsizler, Türk Milletinin adını kullanıp beni, bizi kumpasa getirdiler. Anam öldü ben içerideydim. Silah arkadaşlarım kanserden öldü. Ben içerideydim. Nişanlım. O da beni terk ederken içerideydim.” Yüzbaşı Olcay.
“O kriptolar devlet değil devletin sırtına yapışmış kenelerdir. Şimdi onlardan kurtarmamız gereken bir vatan var.” Kaymakam Fatih.
“Dayanır oğlum dayanır. Binlerce ananın evladı var orada. Onların ki nasıl dayanıyorsa benim ki de öyle dayanır.” Kaymakam Fatihin Annesi
“Yusuf’u kuyuda, Yunus’u balığın karnında, Peygamberimizi mağarada koruyan Allah’ım, sen benim Fatih’imi görünen ve görünmeyen belalardan muhafaza et ya Rabbim. Bu milletin bi cümle evladını hezadan, kazadan, cefadan koru ya Rabbi. Sen arkasız yiğitlerin arkasısın, Sen kimsesizlerin kimsesisin Ya Rabbi. Sana sığındım Allah’ım. Sen benim Fatih’ime, bu milletin oğullarına sığınak ol.” Kaymakam Fatihin Annesi
Bir özel harekât polisinin nişanlısı; Virankaya ’ya tayini çıktığını öğrenince nişanlısından ayrılır. Bunun üzerine Özel Harekat Polisinin söylediği şu söz …
“Ben evvela vatanıma, ezanıma, bayrağıma sevdalıyım. Bu sevdanın yanına kuma gelmek isteyen başım üstüne. Gerisinin yolu açık olsun.”

İsimsizler 1. Bölüm Sözleri

“Bizim işimiz çelik çomak Koçyiğit. Hakiki kahramanları AYYILDIZLI bayrağa sarıp toprağa emanet ediyorlar.” Dayı.
“O şerefsizlerin de bir namlusu var sizin de bir namlunuz var. Ama her zaman onlardan üstünsünüz. Çünkü analarınız sizi buraya dualarla gönderdi. Ananız yoksa her namazında sizin için dua eden millet var arkanızda.” Dayı
“Sonra Vatan aşkınız var, İmanınız var, İnancınız var, Kuran da hükmü var. İnandın mı? Sen atmazsın artık o mermiyi. Sen tetiğe basarsın hedefi Allah vurur.” Dayı
Dayının gelen her Yavru Kuta okuduğu şiir Lakin kelamını değil manasını nakşedin hafızanıza. Elinizi Vatan için emanetin kabzasına her attığınızda niçin silah attığınızı unutmayın.
Şu kopan fırtına Türk ordusudur Ya Rabbi.
Senin uğrunda ölen ordu budur Ya Rabbi.
Ta ki ezanlarla yükselsin müeyyed namın.
Sen galip et ki son ordusudur İslamın.
“Kurban olduğum memleketi velilerin duası ile delilerin Vatan sevdası ayakta tutuyor.” Dayı
“Çanakkale’de Savaşan Türk’e, Kürde işgalciler niye saldırdıysa o sözde özgürlük savaşçıları da aynı sebepten patlattılar bombayı.”
“Dağlarda yılan yemek eskilerde kaldı. Sayın kaymakamım bizi şehirdeki Yılanların başını ezmeye çağırdı.” Olcay Yüzbaşı
“Bizim destanla mestanla işimiz olmaz. Biz devlet kapısını Hak kapısı bilip o kapının garip bir kuluyuz o kadar.” Dayı
“Âlemde şer tükenmezse, oğuzda da er tükenmez.” Deli Murat
Bize şanın şöhretin ismini değil kimsesiz mezarların talibiyiz. Biz yarınlara ya isminiz kalacak ya vatan dendiğinde Vatanı seçenlerdeniz. Biz bir hilal uğruna isminden vazgeçenlerdeniz. O zaman biz İSİMSİZLERİZ.”
“Biz bu yola başımızı koymuşuz. Ezan olsak dinmeyiz. Bayrak olsak inmeyiz. Biz şehit oluruz ölmeyiz.”
Aramasına izin verilmeyen milletvekili arabası için sözlenen söz.
“O hakkı bu vekile millet verdi. Gün gelir geri almasını da bilir.”
“İnsanları taraf tutmaya zorlarsanız mutlaka bir düşman yaratırsınız.” Fundamentum Vakfı Başkanı
“Ben haddimi bilirim. Ama had bildirmeyi daha iyi bilirim doktor hanım. Umarım size bir gün denk gelmez.” Kaymakam Fatih
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü