En Yeniler

Sevgiliye Sözler

Sevgilim sev beni ki ben de seni seveyim.
Biz sevdiğimizi iki öpücük için değil bir ömür birlikte olmak için severiz.
Canım aşkım gitme uzaklara… Sana ihtiyacım var, gidenler dönmüyor geri…
Ey yar! Ömür boyu sana niyetliyim desem Allah kabul etsin der misin?
İşte buna aşk denir be aslanım, buna zifiri karanlık denir. Oğulları olur aşkın, kızları olur; karı, yağmuru, tipisi olur. Çamuru bile olur; lakin gövdeni güneşin altına yaydığın bahar günleri parmakla sayılıdır. O parmakla sayılı anlar için, o birkaç yıl sonra zihninden fırlayıp fırlayıp tatlı bir yağmur olur.
Göz damlalarının yanaklarına çizdiği ıslak patikaları seyret, seyret ki yalnızlığın acısını anlayasın. Dudaklarını okşayan tuzlu tanecikleri hisset, hisset ki daha güzel ağlayasın.
Birlikte yaşayabileceğin biriyle değil, onsuz yaşayamayacağın biriyle ol. Gelip boşluk dolduranlardan değil, gittiğinde yeri dolmayanlardan olsun.
Bir dost yüzüne ihtiyaç duyduğunda başını kaldır ve gökyüzüne bak. Gündüzleri bulutların geceleri yıldızların arkasından gülümsüyor olacağım.
Benim için hayatta iki şey önemlidir, biri sen diğeri özgürlüğüm. Özgürlüğüm için canımı, senin için özgürlüğümü feda ederim.
Güller hep ellerinde açsın ama dikenleri batmasın. Sevda hep seni bulsun ama seni yaralamasın. Mutluluk hep yüreğine dolsun ama beni unutturmasın.
Bir gün yağmura yakalanırsan benden kaçtığın gibi yağmurdan da kaç. Çünkü bulutların arkasında kaybolan aşkı için ağlayan benim.
Uzaklıklar küçük sevgileri yok eder, büyükleri yüceltir. Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp ateşi yükselttiği gibi.
Seni her özlediğimde kalbime bir yıldız koyuyorum. Ne kadar özledim diye sorarsan, kalbimde bir gökyüzü taşıyorum bunun için seni çok seviyorum.
Mevsimlerden sonbahardayım, senin yüzünden. Dünyadaki herkes için herhangi biri ama herhangi biri için dünyalara değersin.
Benim imza attığım kalbe kimse şair olamaz!
Aşkını yüreğimde sakladım ama anlamadın, gözlerini gözlerimde sakladın anlamadım, seni seviyorum dedin yine anlamadın, ne yapıyım senin de seni seviyorum diyebilmen için
Bazı geceler gökyüzünde ayı göremezsin ama bilirsin ay gecenin içinde saklıdır tıpkı yanımda olmasanda her zaman kalbimde olduğun gibi hep içimdesin
Sen hayatı yaşamaya değer kılan… Sen mutluluğu bana doyasıya tattıran ve sen özleminden uykularımı kaçıran biricik sevgilim; seni çok seviyorum…
Her aşkın sonu değil mi bir avuç gözyaşı!
Sen hiç denizin dibinde orman gördün mü? Olmaz deme çünkü ben senin gözlerinde ölülerin bile göremediği cenneti gördüm be gülüm.
Mutluluk; dikenler arasında açan bir güldür…
Hasret kapımda nöbet tutuyor… Biricik sevdiğim uzak bir yerde gözlerim hep ve sadece seni arıyor!
İçimde sakladığım bir şehirdesin, unutmaya kıyamıyorum, geceler karanlık geceler hüzün bu deli hasrete dayanamıyorum, ben sevmekten suçlu aşktan sanığım, hala sana aşık ve hala yanığım seni çok seviyorum…
Bil ki katıksız sancılara razıyım yokluğun olmasa. Bil ki bir avuç biber gözlerime serpilen. Ellerimde silinmemiş ellerinin izleri. Durup şiirler yazıyorum yoluna. İçimde sıkıntıların en dayanılmaz şekli. Kaçıncı kere saatleri susturuyorum…
Bir deniz düşün susuz bir bahar düşün çiçeksiz bir insan düşün sevgisiz birde beni düşün sensiz
İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydi hepsi parlıyordu ben seni güneşi seçtim bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim
Bir bakışın manası hiçbir lisanda yoktur bir bakış bazen bir şifa bazen sihirli bir oktur bir bakış bir aşığa neler neler anlatır bir bakış bir aşığı yıllarca ağlatır…
Gözlerin gözlerimi gözleseydi gözlerinle gözlerim göz göze gelirdi!
Birine verilecek değerler uğruna feda edilebileceklerle ölçülüyorsa aç gözlerini etrafına bak bu gördüğün her şeyi sana senin için feda ederim ama sakin aynaya bakma.
Dün gece rüyamda seni gördüm sana seni sevdiğimi söyledim sende bana sarıldın hiç bırakmayacakmışçasına. Şimdi merak ettiğim bir şey var rüyalar gerçek mi olur yoksa tersine mi çıkar?
Kaderde sevmekte vardır ölmekte sevmeyi seçtim ama sevmek ölmekten de beter…
Bir gün buluşacağımız yere gelmezsem dünyanın bütün renklerinden oluşan bir demet çiçek yaptır çünkü beni senden ayıracak tek kuvvet ölüm beni yakalamış demektir.
Elbet rüzgar ve deniz taşır emanetlerini, Bekle gün gelir güneşim bulacaktır seni, Akşamları balkona çık, gözlerini kapat, Rüzgar benim yerime öpecek seni….
Dünde, bugünde, yarın da hep yanındayım, yalnızlığı hissettiğinde elini yüreğine köy, ben hep oradayım…
Güneş için aydınlatmak, kuş için uçmak, rüzgar için esmek ne ise, benim için de seni sevmek aynısı… Seni seviyorum…
Sana olan sevgim içimde önce bir su birikintisi, Sonra gol oldu, daha sonra denize dönüştü, Şu anda okyanus, içime sığmıyor…
Seni tanımadan önce yalnızlığı, seni tanıdıktan sonra varlığımı, seni sevdikten sonra yaşadığımı, seni kaybettikten sonra bir hiç olduğumu anladım…
Unutulmayan hatıralar vardır ki, bir gün bir yerde hatırlarsın, kiminle gittiğini unutamazsın. Unutulmayan kişiler vardır ki, hatırlamak sana acı verse de onu düşünürsün…
Eğer seviyorsan sevgine aşkına gülüne dikenine acısına üzüntüsüne huzursuzluğuna sevincine mutsuzluğuna hastalığına kısacası her şeyine katlanacaksın. Yapılan her ne olursa olsun, yapması zor gelmemesi lazım. Gerçek aşk o zaman belli olur. Benden tavsiye sevdiğinin ellerinden tut ve bir daha bırakma.
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü