En Yeniler

Maksim Gorki Ana sözleri ve alıntıları

-Hangi suçumu, dedi. Ne bir insan öldürdüm, ne de bir şey çaldım. Yalnız bütün insanların birbirini soymalarından, birbirlerini öldürmelerinden başka bir şey olmayan bu düzeni benimseyemiyorum.

Bizi çıkarlarına alet eden, bizim gözlerimizi kapayan insanlara anlatmalıyız ki, biz her şeyi görüyoruz, aptal değiliz, hayvan değiliz, bizim istediğimiz salt yemek değil; insanlara yakışan bir yaşayıştır.

-İşte zaten bu korku yüzünden değil mi ki hepimiz mahvolup gidiyoruz. Bize hükmedenler hem bu korkudan yararlanıyor hem de bizi bir kat daha korkutuyorlar. Şunu iyi bil anne, insanlar korktukça bataklık içinde çürüyen ağaçlar gibi ölür giderler.

Hayat niçin bu kadar acımasız, bu kadar kör?

Savaş! Savaş! Lanetler olsun sana!

Savaş kanlı çizmeleriyle insanları kırk yıl çiğneyip ezebilir, onları öldürebilir, her şeyi yakıp yıkabilirdi ama, insan denen varlığa baş eğdiremez, değerini düşürüp onu gerçek anlamda mağlup edemezdi.

İki insan birbirleriyle tam bir uyum içinde yaşarsa, konuşmadan ya da yarım sözcüklerle bile anlarlar birbirlerini.

Ana sözleri ve alıntıları facebook, twitter, pinterest yada instagram gibi popüler sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak ruh halinizi ve düşüncelerinizi etkili bir şekilde yansıtabilirsiniz.
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü