En Yeniler

İsyan Sözleri

Başını göğsüme yasladığında tek bir düşmanım vardır; geçip giden zaman.
Seni benim kadar sevenler, sana benim kadar hasret kalsın.
Sarı giyer güneş olursun, mavi giyer deniz olursun, siyah giyer matem olursun, kim bilir belki bir gün, beyaz giyer benim olursun.
Yanağına konan kar tanesi eriyip dudaklarına indiğinde, o bir damla serinliği biriyle paylaşmak istediğinde, yönünü rüzgara dön yeter. Çünkü ben o rüzgardayım.
Gün bir gün, sevdalanmış geceye, gecede yakamoz düşürmüş denize, o günden bugüne geceyle gündüz ayrılmaz olmuş ta ki güneş tutulup gölge düşürene dek sevdalara.
Gözlerin nehir, kirpiklerin köprü olsun, ben tam üzerinden geçerken ipler kopsun, düştüğüm o yer dudakların olsun…
Yalnızlık gecelerin, ümit bekleyenlerin, hayal çaresizlerin, yağmur sokakların, tebessüm dudakların, sen ise yalnız benimsin.
Eğer beni bu sokakta, bu semtte, bu şehirde bulamazsan sevgilim bil ki ben, gözlerinin daldığı yerdeyim.
Dünyada iki kör tanıdım; biri beni görmeyen sen, biri de senden başkasını görmeyen ben.
Eğer çölde bir çiçek olsan; seni kaybetmemek için gözyaşlarımla sulardım, eğer gözümdeki bir damla yaş olsaydın, hiç ağlamazdım.
Gece midir insanı hüzünlendiren, yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen? Gece midir seni bana düşündüren yoksa ben miyim seni düşünmek için geceyi bekleyen?
Kim bilir hangi akşam güneşle beraber bende söneceğim. Kim bilir hangi ellerden son suyumu içeceğim. Belki göremeden öleceğim ama yine de seni seveceğim.
Bir gün bir rüzgar eserse oralara,  benim sana olan sevgimi fısıldarsa kulağına, unutma sende bana bir tutam sevgi yolla.
Dünyan öyle bir kararsın ki, seni aydınlatan tek ışık gözlerim olsun.
Sevmek ölmektir bence, ben de sevmiştim ölmeden önce.
Ölsen bile benden kurtulamazsın, kefen olur bedenini sararım, yağmur olur üzerine yağarım, çiçek olur mezarında açarım, ölsen bile benden kurtulamazsın.
Önce düştüğümde kalkmayı sonra aleve dokunduğumda acıyı, sevmeyi,  sevilmeyi öğrendim. Sonra terkedilip beklemeyi. Sayende unutulmayı da öğrendim. Her şeyi öğrendim de yalnız unutmayı öğrenemedim.
Bir gün cehennemde karşılaşabiliriz, sen kalp hırsızı olduğun için, bense tanrıyı bırakıp sana taptığım için.
Üstüne `seviyorum` yazdığım bir kağıttan, sandal yapıyor, dereye bırakıyorum, ister yüzsün, ister batsın, ister bir çalıya takılsın o kağıt sandal, hep derenin bir yerinde olacak biliyorum.
Kalbim seni unutacak kadar adi ise, ellerim onu parçalayacak kadar asildir.
Sen elimden tutunca, deniz basardı içimi. Sen elimden tutunca, yüreğim yeşil yosunlara takılıp günlerce dip akıntılarının peşi sıra gitmek isterdim.
Rüyalarını gül yapraklarıyla, yatağını papatyalarla süsledim, üzerini sevgiyle örtüp tüm kabusları aldım ki, en güzel rüyaları benimle göresin.
Ben seni dün sevmedim, çünkü dün bitti, ben seni bugün sevmedim çünkü bugün bitecek. Ben seni yarın sevdim çünkü yarınlar hiç bitmeyecek…
Aşk bir elma şekeridir, şekeri yersin sapı kalır…
Kalem olsa dünyadaki bütün ağaçlar ve bütün denizler mürekkep olsa senin şiirini yazamam yine de.
Yaprak döken gençliğimin satır aralarında, altı kırmızıyla çizilmiş ve tırnak içine alınmış suskunluğumun, baş harflerisin.
Utanırım, söyleyemem yaşadığım acımasız yalnızlığı, kelimeler boğazımda düğümlenir yetmez derdimi anlatmaya, bu mu sevda dedikleri.
Yanında benden yakın başka biri de olsa, her şeyi inkar etmiş inandırmış olsan da ve ona duygulanmış sevdalanmış olsan da, biliyorum bu gece beni düşüneceksin.
Sert rüzgarlar karanlık geceleri severmiş, aynı benim seni sevdiğim gibi.
Seni düşünür, seni özlerim. Sevgilerinin, özlemlerinin ve yalnızlığının derinliğinde ne olur beni bir kez hatırla, bir sonbahar serinliğinde…
Seni yıldızlara benzetiyorum, onlar kadar etkileyici, çekici ve güzelsin ama aranızda tek fark var onlar milyonlarca sen bir tanesin.
Ayrılıklar küçük sevgileri öldürür ama büyük sevgileri güçlendirir. Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp yangını güçlendirdiği gibi.
Gül bahçesinde geçse de ömrüm, inan üstüne gül koklamam gülüm , seni koklamak olsa da ölüm, uğrunda ölmeye değer gülüm.
Dünyada 2 renk gül olsun, biri kırmızı diğeri beyaz. Sen beni unutursan kırmızılar solsun, ben seni unutursam beyazlar kefenim olsun.
Güller hep ellerinde açsın, ama dikenleri batmasın. Sevda hep seni bulsun, ama seni yaralamasın. Mutluluk hep yüreğine dolsun, ama beni unutturmasın.
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü