En Yeniler

Hasret Sözleri

Eğer canın sıkılıyorsa, gece her zamankinden karanlık gözüküyorsa, gökyüzüne bak ve sabahı düşün, inan sabahı bekleyen tek sen olmayacaksın.
Dün yine dolaştım yollarda, yağmurların ıslattığı bomboş sokaklarda, gözlerimde yaş, kalbimde sızı, unutmadım seni, unutamadım, ne olur anla beni.
Yüreğim umulmayan yaralarla baş edemezken, bir tatlı sevda gülüşü özledi gözlerim ve sen hangi alemde hangi düşlerde isen gel çünkü seni ve gülüşünü çok özledim.
Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüreğine, gözlerin zaman zaman takılırsa uzaklara, kulakların ansızın çınlarsa, bil ki bir yerlerde delice özleniyorsun.
Seni sensiz, senden uzakta yaşamak ne zormuş.
Elimde denizden çaldığım bir midye var, denize o kadar uzak ki senle ben gibi ama aramızda bir fark var; o denize sen bana aitsin.
Bu gece gözlerinde ayın doğmasını bekle, yıldızlara dokunmaya çalış dokunamadığın için üzülme, onları seyretmekle yetin, benim seni özlemekle yetindiğim gibi.
Bir bulut gibidir benim kalbim, başka yüreklerle çarpışır yağmur yağdırır ve bu yağmurda sadece  vazgeçemediklerim ıslanır, şimdi dokun saçlarına mutlaka ıslaktır.
Bir gülün peşinde koşanlar çiğnedikleri kır çiçeklerinin farkına varmazlar.
Bir isim var unutamadığım, bir çiçek var koparamadığım, bir hayal var kuramadığım, bir de sen varsın özleyip te kavuşamadığım.
Gecenin karanlığında, güneşin ışığında, suyun damlasında, selin coşkusunda kimi yanımdasın, kimi rüyamda ama hep aklımdasın sakın unutma.
Bu zamanda aranan gerçek sevgiler, yağmur arkasında saklı olan toprak kokusu gibi ortaya çıksa keşke.
Yaşamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgi de sensiz olmaz. Unutma sevmek daima beraber olmak değildir, sen yokken bile seni yürekte yaşatabilmektir.
Aklımdan çıkmıyorsun, sensiz bomboş bu hayat, susma öyle ne olur, bana kendini anlat.
Sen seni özleyenin özleminden habersiz, özlemle özlenmektesin, sen var ya sen özlemlerin içinde en çok özlenensin.
Her duyduğumda içimde dal dal sevginin çiçeklerini açtıran sesini özledim, her şeyden önemlisi dostluğun en güzelini yaşatan seni özledim.
Sözlerin aklımda ya da aklımın ardında, hayalin karşımda ya da sesin kulağımda, ya ben çıldırıyorum, yada çok özlüyorum. Ya özlemek, ya da özlenen çok özel bir tanem.
Usandım yeşermemiş umutsuz bahçeyi beklemekten, usandım tarla kuşunun sesinden usandım, bu yürekten kendimden usandım, durup durup seni özlemekten.
Akşam olunca hüzünle dolarım, ateşini bağrımda yakarım, özlemle gül gibi solarım, gülün ömrüyle değil sevdasıyla yaşarım.
Gözlerim daldı, gücüm yetmiyor gurbete irgat kaldım, sen olmayınca sordum ondan buna beleş satmıyor, umudu yokuşa saldım, sen olmayınca.
Yüreğim üşüyor senden uzaklardayken, gözlerim dalıyor sensiz sabahlarken. Ve ben yine seni bekliyorum.
Sen uzaklardayken ben yıldızları seyrettim, tutam tutam ışıklarını çekip içime. Sen uzaklardayken ben gidişini resmettim, umudun beyazıyla, karanlığı tuval yapıp gelişini bekledim.
Seni seviyorum demeyi özledim, kahırlanıp içimi dökmeyi, küsüp küsüp barışmamızı özledim, seni kıskandığım günleri, hayallerimin sultanını özledim.
Özledim uzaklarda bensiz hayatı kabullenmiş vefasızı özledim, haykırışımı duymayan, sevgimi belki de hissetmeyen kalpsizi özledim!
Seni düşünmeden aldığım solukları saymıyorum nefesten, seni içine sığdıramadığım damlaları saymıyorum gözyaşından, saymıyorum tebessümden sensiz kahkahalarımı.
Geceler çığlığımı duymuyor yorgun düşüyorum sabaha, gözlerim gözlerini arıyor, esir oluyorum hasretine, yine çaresiz, uykusuz, mutsuzum en önemlisi bir tanem sensizim.
Bak yine soldu güneş, yine akşam oluyor ömrümün kadehine sensiz bir gün doluyor sen yoksun diye inan dertliyim kederliyim, gelmezsen kahrolurum, yıkılırım sevgilim tadın sinmiş suyuna, taşına toprağına, bu şehirde ne varsa sana benziyor.
Deniz sesimi duyar mı, dağlar dinler mi anlatsam seni? Hüzünlüyüm desem çare olur mu gökyüzü, salar mı bulutları peşine, ilgilenir mi rüzgar yardım eder mi seni bulmama.
Eğer bir gün o sevdiğin yağmur insafsızca seni ıslatırsa, bil ki ben sana ağlıyorum. Eğer bir gün aşkımızın şarkısı kulaklarını tırmalarsa bil ki ben o şarkıyı sana söylüyorum. Eğer bir gün elinde bir demet gül mezarıma gelirsen bil ki mutluyum mezarımda uyuyorum.
Yalnızlık gecelerin, ümit bekleyenlerin, hayal çaresizlerin, yağmur sokakların, tebessüm dudakların, sen ise yalnız benimsin bir tanem.
Kaybetme korkusu ta içimdeyken, bekle diyorsun, döneceğim bir gün. Beden beklemesine bekliyor ama yürek kan ağlıyor, sensiz geçen her gün.
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü