En Yeniler

Davetiye Sözleri

Yaşamı güzellikleriyle, zorluklarıyla, gözyaşlarıyla, hüzün ve mutluluklarıyla, her anında paylaşmaya… “EVET”
Allah’ın emridir yaşantı böyle, mesut olmamıza sen dua eyle, gelip düğünümüze şeref eyle, gelmeyen dostlara selam söyle, bekliyoruz sizleri düğünümüze…
Bir tutkudur yaşamak, yaşamın tüm güzelliklerini, hissetmek ve paylaşabilmek… Biz de mutluluğumuzu sizlerle paylaşmak istiyor, düğün törenimize sizleri de bekliyoruz.
Sevgimiz, Yüreğimizin derinliklerinde, Bir yol var önümüzde, Ellerimiz kenetli, Saygı ve sevgiyle Diyoruz ki, Katılır mısınız bize…
Gereği düşünüldü; Birbirine karşı mutluluk suçunu ika etmiş olduklarından Medeni Kanun’un 4721 Maddesi’ne göre Evlilik cezasına çarptırılmışlardır. Sizleri de aralarında görürlerse suçları ömür boyu mutluluğa dönüşecektir.
Bir ömür beraberliğimiz için “EVET” derken siz değerli dostları da aramızda görmekten onur duyarız.
Yaşama dair ne varsa her anında birlikte olmaya karar verdik. Bu tekrarı olmayan günde bizimle beraber olmanız bize ayrı bir mutluluk verecektir.
Denizler durulmaz dalgalanmadan. Umutlar yeşermez, sevgi olmadan. Yalnızlıklar yok olmaz, yuva kurmadan. Mutlu anlar yaşanmaz, dostlar olmadan.
Akıp giden hayatın içinde kendimize dair yeni bir sayfa açarken nikah törenimizde siz dostlarımızı yanımızda görmek bize mutluluk verecektir.
Biz sevdik kalbimiz bir olsun. Bizim düğünümüz törenimiz olsun. Buyurun dostlar haberiniz olsun.
Duvağımda beyaz güller, girmesin araya eller. Allah (c.c) yazmış bizi bize, duyuruyoruz şimdi size, ömür boyu beraberiz, sevgi dolu kalplerimiz, düğünümüze sizleri de bekleriz.
El ele tutuşurken saadet yolculuğuna, veda ediyoruz bekarlığın sultanlığına… Eğer uğurlamak isterseniz bizi, düğünümüze bekleriz sizi…
Gönülden birbirimizi seviyoruz. Kalbimiz bir buna inanıyoruz. Bekârlığa veda edip, işte bugün evleniyoruz. Düğünümüze sizleri de bekliyoruz.
Sevdik güvendik birbirimize, karar verdik bir ömür boyu beraberliğimize, hepinizi bekliyoruz düğünümüze…
Hiçbir koşul gözetmeksizin, sevgimizin, her şeyin üstünde geleceği bir beraberliğe adım atmaya vesile olacak Düğün Törenimize sizleri de şahitlik etmeye bekliyoruz.
Adın bir dönülmezliğin simgesi artık, sen sözcükleri ölümsüz kılansın. Sen umudun, sen yaşamın, sen özlemin, sen hayatın adısın. Ve senin adını anmak bile, tarif edilemez bir sevinç yayıyor içime. Şimdi yaşamayı seviyorum işte. Çünkü içimde SEN varsın…
Ne yere ne göğe ismini yazdım. Senin ismini aşkım, kalbime yazdım. Düğün törenimizde sizlerle birlikte olmaktan onur duyacağız.
Bir hayat seçtik, güneşi hiç batmayacak. Bir ömür bulduk, koklayınca solmayacak. Kalbimiz birbirine bağlı kalacak. Buna yemin ettik hep böyle kalacak. Bir yuva kuruyoruz hiç yıkılmayacak. Sizlerde katılırsanız; Mutluluğumuz bir kat daha artacak.
Gözlerimizin bebeği, Yavrularımızın en önemli günleri olan evliliklerinin ilan edileceği bu güzel toplantıda siz kıymetli dostları aramızda görmekten memnun olacağız.
Mutsuzluk karanlığını arkalarında bırakıp, gözlerindeki sevda güneşinin peşinden yürüdükleri bu günde sizleri aralarında görmekten onur duyarlar.
Ne yıldızlar istiyoruz gecelerimize, ne güneşi istiyoruz karanlığımıza, çok değil sadece siz dostlarımızı istiyoruz yanımıza…
Sevgi kuşağından geçip, göğe doğru yol aldık. Bulutların arasından tüm dostlara haber saldık. Bu bir Temmuz akşamında evlenme kararı aldık. Nişan Törenimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
Bir gül istiyoruz, kokladıkça solmayacak. Bir sevgi istiyoruz, yaşadıkça bitmeyecek. Bir hayat istiyoruz ömür boyu sürecek. Bir dünya istiyoruz, güneşi hiç bitmeyecek. Biz yuva kuruyoruz hiç yıkılmayacak. Kalplerimiz birbirine bağlı kalacak. Buna yemin ediyoruz…
Soluk kentin alın yazısı vurulur dağlara, İçinde kumral bir çınardır sevdiğim, eğilip yüreğinden ezgiler içtiğim, birlikte mutluluğa karar verdiğim… Düğün Törenimizde bizimle beraber olmanızdan mutluluk duyacağız.
Bu şarkıyı mırıldanarak edeceğimiz ilk dansımızda, boğazın eşsiz manzarasına nazır, kadehlerinizde şampanya ve eşliğinde pastayla, mutluluğumuzu paylaşmaya bekliyoruz.
Karanlığı arkalarında bırakıp, gözlerindeki sevda güneşinin peşinden yürüdükleri bu günde, sizleri de aralarında görmekten mutluluk duyarlar.
Allah (c.c)’in emri sevgili Peygamberimiz (s.a.v)’in sünneti yerine getirmek. İslam toplumunun temelini oluşturan Aile’ yi teşekkül ettirmek için, ilk adımı atmış bulunuyorlar. Bu hayırlı günde sizleri de aramızda, görmekten mutluluk duyarız.
Binlerce yıldız vardı, hepsi parlıyordu, hepsi gökteydi. Ama ben; seni, güneşi seçtim ve ben senin için binlerce yıldızdan vazgeçtim. Bu mutlu günümüzde birlikte olmak dileğiyle…
Sevgi denilen kervana bindik, Aşk denilen fırtınaya kapıldık. Evlilik denen yolda yürümeye karar verdik… İlk adımlarımızı atarken sizlerin de eşlik etmesini istedik.
Allah’a bağladık özümüzü, Peygambere verdik sözümüzü, Mevlam ak eylesin yüzümüzü, buyurun dostlar gelin beraber yapalım düğünümüzü…
Düş içinde bir düş olan yaşamda bizler yeni bir yaşama başlarken oluşturduğumuz sevgi çemberinde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyarız.
Her yağmur bir gök bulur kendine, her yeşil bir dal, her deniz martı, her doğacak güneş, bir kuytu bulur kendine. Ben senden başka sen bulamam. Düğün Törenimizde bizimle beraber olmanızdan onur duyarız.
Sevdik seviyoruz. Allah’tan mutluluk diliyoruz. Bu mutlu günümüze, tüm dostlarımızı bekliyoruz.
Evet; Evet bu kelimeyi binlerce kez söyledik. En özelini de sizlerle paylaşmak istedik!
Dil sustu gözler konuştu, gönüller birbirine uyuştu, evlilik kararı alındı, dostlara haber salındı, bizi bu mutlu günde yalnız bırakmayın, bekliyoruz sakın unutmayın.
Hayatımızda yeni bir sayfa açıyoruz. Atacağımız ilk imzaya sizlerin de şahitlik etmenizden büyük mutluluk duyacağız. Nişan Törenimizi onurlandırmanız dileğiyle…
Türküler paylaşılıyorsa eğer, dağ rüzgârları paylaşılıyorsa, sevinçte dâhildir buna. O zaman bütün bir yaşam paylaşılacak kadar güzeldir artık. Yaşamımızı paylaşmaya adım attığımız bu ilk günde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.
Soruyordunuz bize, ne zaman evleneceksiniz diye. Evleniyoruz işte bekleriz sizleri ailecek düğünümüze..
Gördü gözlerimiz, sevdi kalplerimiz, hayatın baharında, birleşti ellerimiz, düğünümüz var bizim, hepinizi bekleriz.
Leyla ile Mecnun’u görmemiş, Kerem ile Aslı’yı duymamış, Ferhat ile Şirin’i bilmiyor olabilirsiniz. Titaniği de seyretmediyseniz. Bu fırsatı sakın kaçırmayın. Bu büyük aşkın nikâh/düğün gecesinde/gününde, Bizleri onurlandırmanız dileğiyle.
Ömür boyu mutluluğa imzalarımızı atarken sizlerin yanımızda olmanızdan büyük mutluluk duyacağız.
Ve bu inançla birbirimizi sevip sayarak, sadakat alevini canlı ve sıcak tutarak, sürekli bir ilgiyle birbirimize yakın olarak, anlayış ve sabırla destek vererek, yüzlerimiz sevgiye dönük, ellerimiz iç içe, güzel bir yolculuğa hazırlanıyoruz. Düğün törenimizi onurlandırırsanız, Mutlu oluruz…
Karşılıksız aile sevgisi ve güveniyle büyüyüp hayat adlı yolculukta kendi irademizle aldığımız evlilik kararımızın geleceği kucaklayarak ilk “EVET”ini sizlerin huzurunda söylemekten gurur ve mutluluk duyacağız.
Evleniyorlar; Çocuklarımızın bu mutlu gününde, dostlarımızın, bize şahit olmasını bekliyor, bu mutluluğumuzu, beraber paylaşmayı umuyoruz.
Sevgi ürkek bir kuşun kanadında gökyüzünün mavi sırrında karanlığın içindeki küçük bir ışıkta saklanır. Ama senindir. Görmeyi bilirsen.
Gönül ferman dinlemedi, biz evleniyoruz. Bu mutlu günümüzde sizleri de bekliyoruz.
Yaşamın bir anlamı da sevmek. Aşık olmak ise; birlikte güzeli aramak. Doya doya beklemek, özlemekse aradığını bulmak. Bulduğunda evet demek ise biz, “EVET”i demiştik. Bunu sizlerle beraber yinelemek istiyoruz.
Sevginin değerini, mutluluğun kıymetini, evliliğin kutsallığını biliyoruz. Biz, sizleri düğünümüze konuk, mutluluğumuza tanık olmaya davet ediyoruz.
Büyük aşklar yolculuklarla başlar ve serüvenlerle düşer bu yollara ancak. Onlar ki, dünyanın son umudu soyları tükenen birer çılgındırlar. Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.
Kuruyan topraklar yağmuru bekler, karanlık geceler sabahı bekler, seven söz verince bir ömür bekler, bu iki genç sizleri düğüne bekler.
İyi günde ve kötü günde, Varlıkta ve yoklukta, Hastalıkta ve sağlıkta, birbirimize ihtiyacımız olduğu her anda, Birbirimizden ayrılmayacağımıza söz veriyoruz. Sizleri de Düğünümüze bekliyoruz.
Birlikteliğimizin sonsuza kadar sürmesi umut ve dileği ile ortak yaşama adım attığımız bu günde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyacağız.
Güller sadece bizim için açtı. Doğa, bizim için uykusundan uyandı. Güneş bizi gördüğünde tekrar doğmaya başladı. Bizim hayatlarımız birlikte anlam kazandı. Sonsuz birlikteliğe adım atacağımız bu mutlu gecemizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
İkimiz teker teker yürürken yolda, Aşk sardı etrafımızı bir anda… Bundan sonra tek olmak yasaklandı bize, Ardık biz “biz”iz… Sizleri de bizimle mutluluğumuzu paylaşmaya davet ediyoruz.
Sessiz geçen yıllarda, bulduk birbirimizi… Tutunup sevdamıza, yaşadık sevgimizi… Şimdi bu mutluluk, birleştirecek hepimizi… Düğün törenimizde bizlerle olmanız dileğiyle…
 Bu izdivacı mümkün kılan Allah'a hamd ile Allah rızası ve sünnet-i seniyye üzere kuracağımız yuvanın başlangıcı olarak tertip ettiğimiz düğün merasimine hayır ve dualarınızla birlikte teşrifinizden mutluluk duyacağız.
 Allah (c.c.) Buyuruyor ki: Aranızdaki bekarları kendinizden ve cariyelerinizden iyi davranışlı olanları evlendirin. Eğer bunlar fakir iseler, Allah kendi lütfu ile onları zenginleştirir. Allah (Lütfu) geniş olan ve (her şeyi) bilendir. (Nur 32)
 Allah için evlenip, Allah için evlendiren Allah'ın dostluğunu kazanır. (Hadis-i Şerif)
 Ey Rabbimiz! İkimizi de sana teslimiyete sabit kıl, ve soyumuzdan yalnız sana boyun eğen bir ümmet yetiştir. (Bakara 128)
Peygamberimiz Buyuruyor ki: Kim benim sünnetimden yüz çevirirse benden değildir. Muhakkak ki Nikah (Evlenmek) benim sünnetimdir. Öyleyse beni seven benim sünnetimle sünnetlensin. (Buhari ve Müslim) Evlenin, çoğalın. Kıyamet gününde sizin çokluğunuzla iftihar edeceğim. (Hadis-i Şerif) "Ey Rabbimiz Bizi yalnız sana boyun eğen Müslümanlar yap ve soyumuzdan sana boyun eğen bir ümmet yarat bizlere ibadet yerlerimizi göster, tevbemizi kabul buyur. Çünkü tevbeleri kabul eden ve merhametli olan ancak sensin" (Bakara 128) "İçinizde bekar olan erkek ve kadınları evlendirin" (Nur Suresi: 32)
Ey Rabbimiz! Bize zevcelerimizle ve nesillerimizden gözlerimizin bebeği olan salih insanlar ihsan et ve bizi takva sahiplerine rehber kıl. (Ayetime Kerime)
Ümmetimden bir kimse, Kardeşinin nikâhında hazır bulunsa, Bir gün oruç tutmuş gibidir. O bir gün, 700 gün ile tefsir olunmuştur .
Sünnet Davetiye Sözleri:
Ailemin tek oğluyum, babamın sağ koluyum Büyüdüm adam oluyorum, laf aramızda birazcık korkuyorum. SÜNNET DÜĞÜNÜME HEPİNİZİ BEKLİYORUM…
Oğlumuz ………………………..İyi günde ve kötü günde bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan siz değerli dostlarımızı oğlumuzun Sünnet Merasimine bekliyoruz.
Oğlumuz ………………… Diyor ki; Beni seven herkesi Sünnet Düğünümde görmekten mutluluk duyarım.
Sevgili oğullarımızın Sünnet Merasimlerinde siz sevgili dostlarımızı aramızda görmek bizleri memnun edecektir.
Oğlumuz ……………… Diyor ki; Kesiyorlar gülüyorum, Kızlara müjde, delikanlı oluyorum, Akraba ve dostlarımızı, sünnet düğünüme bekliyorum
Oğlumuz ……………….'nin ……………………….. Günü Saat: ………….'da ………….. Oteli'nde verilecek olan Sünnet Yemeği'ne tüm dostlarımızı bekliyoruz.
Oğlumuz ……………'in Sünnet Düğünü münasebetiyle okunacak mevlidte, siz samimi dostların dualarını almak bizi bahtiyar edecektir. Sizleri ……………….. günü Saat: ………….'da …………………………. Salonu'na bekliyoruz.
Oğlumuz …………..'ın erkekliğe ilk adımı atacağı bu özel günde siz değerli dostlarımızı da aramızda görmekten onur duyarız.
…….………. ile ……………………'ın biricik oğulları ………………..'in Sünnet Düğününe Tüm dostlarımız davetlidir.
Oğlumuz …………………. diyor ki; Biraz korkum olacak, Azıcık rengim solacak, Sünnetçi amca gelip,bir parçacık alacak. Biliyorum en bahtiyar, ailemiz olacak.
Oğlumuz …………….. Diyor ki; Ey Muhammed'in ümmeti, Sevgili Peygamberimizin (s.a.v.) Sünneti, Müslümanların güzel adeti, Sıram geldi sünnet oluyorum. Beni sevenleri sünnetime bekliyorum.
Oğlumuz ………………..Diyor ki; Sünnet Oluyorum Mâşâallah, Büyük Adam Oluyorum İnşâallah. Bu mutlu günümüzde siz değerli dostlarımızı aramızda görmekten kıvanç duyacağız.
Hz. Muhammed'in emridir sünnet Bana da nasipmiş bu Mürvet. Duyan duymayana duyursun Sevabına nail olmak isteyen, bu mutlu günüme buyursun. Ellerinizden öperim sizleri de sünnetime beklerim.
Oğlumuz ……………….Diyor ki; Bahar değil yaz imiş, günlerim çok az imiş. Müslümanlığın ilk şartı, sünnet olmak farz imiş. Ben de kararımı verdim, sünnet olmak ilk derdim. Bütün dostlar buyursun. Sünnetçiye söz verdim
Oğlumuz ………….. Diyor ki; Öyle bir köprü ki geçmem gerek, Türk oğlu Türk'üm, değilim ürkek. Gelin görün olacağım sünnet, herkes bilsin nasıl olurmuş erkek…
Oğlumuz ………….. Diyor ki; Başıma giydim fes, aniden oldum prens. İşte karşındayım sünnetçi baba, istediğin kadar kes.
İki küçük yavruyuz ........... Ailesinin sünnet olacak oğluyuz. Acaba bu iş nasıl olacak. Sevdiklerimiz gelince her taraf neşe dolacak. Korkudan biraz rengimiz solacak. Allah nasip ederse sünnetimiz olacak.
Oğlumuz ……………… Diyor ki; Sünnet olacaksın dediler, beni nazlı büyüttüler. Mürvetimi görmek için 7 yıl beklediler.  Başa geldi çekilecek, fazlası var kesilecek. Sünnetime gelirseniz tüm acılarım dinecek.
Oğlumuz …………. Diyor ki; Sünnetçi beğendi tipimi, pazara kesecek pipimi. Fazla olan kesilirmiş, başa gelen çekilirmiş
Gözlerim arayacak eşi dostu, anlarsınız ya sünnetçi amca delecek postu. Sevineceğim sizlerden duyarsam bir ses, teslimim sünnetçi amca, istediğin kadar kes.
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü