En Yeniler

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi görmek çocuk sahibi olacağınıza, şayet kadın iseniz eşiniz ile ilgili bir soruna ve etrafınızda düşmanlar olabileceğine işaret etmektedir.
Rüyada kedi görmek, son derece laubali ve çevresindeki insanları dolandırmaya çalışan, samimiyetsiz ve iki yüzlü bir erkeğe yorulur.
Bir diğer rüya tabirine göre rüyada kedi görmek anne iseniz, çocuğunuza karşı gereğinden çok zor olan davranıyor ve onun eğitimini çocuğunuzu sıkacak bir şekilde vermeye çalışıyorsunuz demektir.
Çağdaş ulemaya göre rüyada kedi görmek riyakar insanlarla karşılaşacağınıza ya da bir husus husussunda ümitzisliğe düşeceğinize yorulur.


Dişi kedi


Rüyada dişi kedi bir yandan size yararı dokunurken bir yandan da zararını göreceğiniz bir bireyi simgeler.
Rüyada dişi kedi görmek kötü karakterli bir kadına işaret eder.
Gördüğünüz dişi kedi şayet ev kedisiyse, rüyanız problemleriniz den kurtulacağınızın işaretidir. Gördüğünüz dişi kedi şayet sokak kedisiyse, etrafınızdan birinin tavır ve davranışlarının neticesi olarak problemli bir halle karşılaşacaksınız demektir. Dişi bir ev kedisi sizi tırmalarsa, bir senelik bir vakit içerisinde huzur ve mutluluğunuz kalıcı olacaktır. Hem de hanenize bereket gelir.
Rüyada görülen dişi kedi açıkgöz ve iki yüzlü bir kadını da simgelemektedir.


Kedi öldürmek


Rüyanızda kedi öldürmeniz Kirmani’ye göre gerçek yaşamınızda bir hırsızla karşılaşarak onu zaptedeceğinize delalet etmektedir.
Allame Meclisi’ne göre ise kedi öldürmek feraha kavuşacağınızın işaretidir.
Kedi ile kavga
Rüyanızda bir kedi ile kavga etmişseniz bu rüya bir hastalık geçireceğiniz şeklinde yorumlanmaktadır.
Kedi eti yemek
Rüyada kedi eti yemek, haram yiyen birinin ya da bir hırsızın malından yarar sağlayacağının habercisidir. Rüyada kedi eti yemek aynı vakitte sihirbazlık hilelerini öğreneceğinize de delalet eder.
Kediyi ısırmak
Rüyada siz kediyi ısırıyorsanız ya da ona zarar sağlıyorsanız, hastalığınızın biraz çok vakit vakitceğine delalet eder. Eğer hasta değilseniz sağlığınız husussu ile alakalı dikkatli olmasınız çünkü uzun vakitli bir rahatsızlık geçirebilirsiniz.
Kedi ısırması
Ev kedisinin ısırması
Eğer gerçek yaşamınızda bir dişi kedi besliyorsanız ve kediniz rüyanızda sizi ısırmışsa bu rüya önünüzdeki bir sene vakitsince huzurlu ve rahatta olacağınıza yorumlanır.
Vahşi kedinin ısırması
Rüyanızda görüldüğü kedi vahşi bir kedi ise ve sizi ısırmışsa; bu rüya önünüzdeki yol vakitsince işlerinizin ters gideceğine işaret eder.
Kedi tırmalaması
Rüyanızda kedi sizi tırmalamışsa etrafınızda size olan düşmanlığını saklamayacak şahıslar olacağına delalet eder. Bu düşmanlara karşı dikkatli olmalısınız çünkü aslında tehlikeli olacaklardır.
Size saldıran kedi şayet erkekse bir hastalık geçireceğiniz şeklinde yorumlanır. Eğer bu kedi yabani bir erkek kedi ise geçireceğiniz hastalık kuvvetli olacak demektir.
Kedinin göz çıkarması
Kedinin göz çıkarması aynı kedi tırmalaması gibi yorumlanır. Düşmanlarınız sizden saklanmayacak ve açıkça hasetlerini belli edeceklerdir.
Rüyada kediye dönüşmek
Rüyanızda bir kediye dönüştüğünüzü görmeniz hırsızlığa delalet eder. Hırsızlık yolu ile ya da dinen haram olan yöntemlerle geçiminizi sağlayacağınızın habercisidir.
Rüyanızda bir ev kedisine dönüştüğünüzü görmüşseniz ve evde rahat yerinizde uyumuşsanız, bu uzunca bir vakit işlerinizin ters gideceğini gösterir.
Rüyanızda kediye dönüştükten sonra diğer bir kediyle kavga etmeniz, girişeceğiniz işle alakalı vicdansız bir kimse ile ortaklık gerçekleştireceğinıza ya da bu şahıstan yardım alacağınıza ama, bu şahısyle münakaşak amacıyla iş ilişkinizi bitireceğinize delalet eder.
Kedi satmak
Rüyanızda bir kediyi para karşılığı sattığınızı görmüşseniz, malvarlığınızı harcayacağınız şeklinde tabir edilir.
Kedi ile kavga
Rüyanızda kediyle kavga ederek yenilmişseniz hastalıklarınızdan süratli bir şekilde kurtulacağınıza delalet eder. Aynı vakitte bu rüya mutlu günlerin yakında olduğun da işaretidir.
Kedi ve fare
Rüyanızda bir kedi ve farenin dostane bir şekilde olduklarını görmeniz ikiyüzlü insanlarla bir araya geleceğiniz şeklinde yorumlanmaktadır.
Kedi kovalamak
Rüyada kedi kovalamak hayırlı hadiselarla karşılaşacağınızın işaretidir.
Eve giren kedi
Bir kedinin evinize girdiğini görmeniz, evinize hırsız gireceği şeklinde yorumlanmaktadır. Eve giren kedi evdeki yemekleri yerse, hırsız evinizden birtakım malları alıp gidecektir.
Sabah namazından sonra kedi görülmesi, altı gün vakitsince devam edecek bir rahatsızlık geçireceğinize delalet eder.
Kedi okşamak
Eğer kedileri seviyorsanız rüyada kedi görmek vefalı bir dosta işaret eder. Kedi okşamak ise onunla olan muhabbetinizin işaretidir.
Eğer kedilerden hoşlanmıyorsanız, rüyada kedi okşamak ikiyüzlü bir insana hak ettiğinden çok dşayet vereceksiniz demektir.
Kedinin sürtünmesi
Rüyada kedinin size sürtündüğünü görmüşseniz, etrafınızdaki insanlara karşı safça tavırlar sergiliyor ve onlara pembe gözlüklerle bakıyorsunuz demektir. Gereğinden çok yardım ve iyi niyet sonrasında nankörce tavırlarla karşılaşacaksınız. Dikkatli olmalısınız çünkü bir hususta sizi kandırabilirler.
Anne kedi ve yavruları
Rüyanızda yavrularıyla beraber bir anne kedi görmeniz birtakım hususlarda endişelanacağınızın işaretidir.
Kedi iniltisi
Rüya tabircilerine göre rüyanızda kedi iniltisi duymanız, gıybete gireceğiniz husussu ile alakalı bir ikaz niteliğindedir.
Misk kedisi
Rüyanızda misk kedisi görmüşseniz, dışarıdan kötü gözüken ama içi hijyenik olan bir erkekle yorumlanmaktadır.
Kedinin kaybolması
Rüyanızda görüldüğü kedinin kaybolması rahatsızlığınızın alevleneceğine ya da bir hususta problemya düşeceğinize delalet eder.
Rüyada Kedi Sevmek
Rüyayı gören bireyin, içersinde olduğu ortama ya da hale göre farklılık gösterir. Eğer işle alakalı bir karar verilecekse ortaklık kurulan ya da parasal destek dilenen bireyin kötü niyetli bir şahıs olabileceğine işaret eder. Evlilikle alakalı bir hal varsa şayet yakında nur topu bir çocuğa sahip olunacağına alamettir. Hem de, çok sevinilecek bir haber alınacağına ve bu haber tarafında kazançlı bir işe girileceğine ama atılacak ismimlarda dikkatli olunması gerektiğine yorulur.
Rüyada Beyaz Kedi Görmek
İşle alakalı olarak kazanılan başarıları kıskanan bir bireyin varlığına, ama bu bireyin rüya sahibine pek zarar veremeyeceğine rivayet edilir. Aile yaşamındaki mutluluğu gözüne kestiren kötü bir bireyin, aile bireylerini birbirlerine düşürmek amacıyla birtakım oyunlar gerçekleştireceğina ama hiçbir şekilde başarılı olamayacağına ve kendisini paralamakla kalacağına delalet eder.
Rüyada Sarı Kedi Görmek
Kendisinden beklenmeyecek bir üçkağıt çeviren bir şahıs ile karşı karşıya gelineceğine, bu şahıs ile çok sıkı bir rekabet amacıylae girileceğine ama daha sonra gerçekleştireceği bir hata yüzünden kendi kazdığı kuyuya düşeceğine yorumlanır. Aynı vakitte, birtakım parasal kaynaklarda yaşanacak kısa vakitli problemlara işaret eder.
Rüyada Kara Kedi Görmek
Aile yaşamında büyük münakaşalara ve problemlere yol açacak bir bireyin varlığına, yakın vakit içersinde kardeşler arasında büyük bir münakaşa yaşanmasına sebep olacağına, şayet bu hadiseların daha da büyümesi istenmiyorsa bu bireyin amacıyla uzaklaştırılması gerektiğine rivayet edilir.

Rüyada Eve Kedi Girmesi


Hane halkı arasında laf taşıyan, eşleri ve kardeşleri birbirine düşüren ve kısa vakit içersinde nerdeyse bütün emellerine ulaşma ismimında olan bir bireyin hanamacıyla uzaklaştırılacağına ve yaptığı kötülüklerin cezasını çekmesi amacıyla yalnız bırakılacağına işaret eder. Hem de, problemli bir devresinin başlayacağına, kazancın günden güne düşeceğine, neşeli haberlerin geride kalacağına ve üzüntülü bir ruh haline bürünüleceğine yorulur.

Rüyada Vahşi Kedi Görmek


Yapılacak işte çok kuvvetli bir rakiple karşılaşılacağına, problemli bir devre geçirileceğine, işlerin aksayacağına, birtakım projelerin askıya alınacağına, beklenmedik bir zararla karşılaşılacağına, yakın bir bireyin yakalanacağı bir hastalık yüzünden üzüntü duyulacağına ve sahip olunan mallardan bir bölümünün satılacağına alamet eder.

Rüyada Kedi Tüyü Görmek


Hayırlı bir işin ortasında meydana istikbal kötü bir hadise yüzünden problem çekileceğine ama bu halun çok uzun sürmeyeceğine, yeni bir işle alakalı bir problem çıkacağına ama bu bozukluğun kısa vakitli olacağına ve daha sonra işin düzgün bir şekilde ilerleyeceğine tabir edilir.

Rüyada Doğum Yapan Kedi Görmek


Rüyayı gören bireyin, iş hususu ile alakalı çok iyi bir noktaya geleceğine, ardın karşısına birtakım problemler çıkacağına, bu problemlerin gittikçe büyüyeceğine, dertlerin artacağına ama daha sonra yavaş yavaş ortadan kalkacağına ve rahat bir soluk alınacağına rivayet edilir. Aynı vakitte, çok dilenen bir işin büyük bir çaba gösterilerek yapılabileceğine bu yüzden daha iyi bir çalışma düzenine girilmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Siyah Kedi Isırması


Ortaya eklenilen çalışmalar ve oluşturulan projeler yardımıyla kazanılan başarıları ve gelinen mevkiyi kıskanan bir bireyin, büyük bir plan kurduğuna, bu planı yaşam geçirmesi ile beraber rüyayı gören bireyin parasal olarak büyük kayba uğrayacağına, sevdikleriyle arasının açılacağına ve problem çekeceğine yorulur. Beklenmeyen bir anda ve hiç olmadık bir amacıyla çok zarara uğranacağına ve uzun bir vakit vakitsince bu zarardan kurtulmak amacıyla çaba harcanacağına alamettir.

Rüyada Kedi Görüp Öldürmek


Aile yaşamında yaşana münakaşalar ve kavgalardan kurtulmak amacıyla ve iş yaşamında yaşanabilecek parasal ve manevi büyük kayıpların önüne geçmek amacıyla rakiplere ve aile üstünde gözü olan kötü niyetli şahıslar amacıyla önlemler alınacağına ve bu önlemler yardımıyla problemlerin büyük oranda çözüleceğine rivayet edilir. Aynı vakitte, mutlu aile tablosunu bozmaya çabalayan şahıslarla mücadele edileceğine işarettir.

Rüyada Kedi Yakmak


Hayırsız bir şahıs yüzünden girilecek işte uğranacak bir zararın istenmeyen hallere yol açacağına, bu sebeple birtakım yanlış kararlar verileceğine, işlerin daha kötü bir hal alacağına, parasal olarak uğranacak zararın yanında bir de manevi olarak zarar görüleceğine alamet eder. Aynı vakitte, zor bir halun sevilen birtakım bireylerin vereceği destek yardımıyla çözüleceğine, işlerin daha iyi bir hal alacağına, problemların sona ereceğine ve kazancın katbekat arttırılacağına işaret eder.

Rüyada Kedi Kanı Görmek


Rüyayı gören bireyin, yaptığı işte birtakım problemler meydana geleceğine, bu yüzden birtakım zararlara uğranacağına, problemli günler geçirileceğine ama sevilen bir bireyin işe el atması ile daha büyük problemler meydana çıkmadan problemlerin bitirileceğine ve işlerin daha iyi ve daha kazançlı bir hale getirileceğine tabir edilir. Hem de, verdiği kararlar tarafında daha iyi bir işe girileceğine, çok dilenen bir şeye sahip olunacağına ve zorlukların aşılacağına yorulur.

Rüyada Kedi İle Konuşmak


Zor bir halde olan bir şahıs ile yardım edileceğine, ama işle ilgisi olmayan, dedikoducu ve kötü kalpli bir bireyin yardım etmeye engel olmaya çalışacağına, bu yüzden kendisi ile tartışılacağına, yaptıklarından dolayı kendisi ile bütün bağların koparılacağına ve iş yaşamında daha dikkatli ismimlar atılacağına delalet eder.

Rüyada Kedi Taşlamak


Aile yaşamını kıskanan ve sahip olunan mutluluğa göz diken bir bireyin aile bireyleri ile alakalı olarak birtakım planları olduğuna, bu bireyin aileden uzaklaştırılması gerektiğine, aksi takdirde çok problemli ve üzücü hadiseların yaşanacağına ve hane huzurunun bozulacağına işaret eder. Aynı vakitte, güzel günler geçirileceğine, hayırlı bir kısmetle evlilik yolunda ismim atılacağına ve yakın bir vakit içersinde evlat sahibi olunacağına alamettir.
Rüyada Kedi Yalaması
İş husussu ile alakalı sevilen bir şahıstan alıncak destek ile büyük bir işe girileceğine, huzuru kaçıran hallerin ortadan kalkacağına, münakaşaların sona ereceğine, güzel bir beraberliğe başlanacağına, kardeşlerin beraber bir işe gireceğine, problemli bir işin sonrasında ferahlığa çıkılacağına ve hayallere yakın bir vakit içersinde kavuşulacağına rivayet edilir. Kişi, hayırlı bir yola çıkıp bu yolda başarılı olacak demektir.
Rüyada Kedi İşemesi
Rüyayı gören bireyin, beklemediği bir anda kötü bir şahıs ile muhatap olacağına, işlerle alakalı olarak bu şahıs ile bir ortaklık kurulacağına, problemların artacağına, zor günler geçirileceğine, atılan ismimların büyük bir problemya yol açacağına, oluşturulan hatanın bir problem doğuracağına ve bu yüzden uzunca bir vakit vakitsince üzüntü duyulacağına işaret eder.
Rüyada Kedi İdrarı Görmek
Hayırlı bir şekilde başlayan bir işin bir vakit sonra zarar getirir bir hal alacağına, birtakım problemlerin başgöstereceğine, sevilen bir arkadaşla aranın açılacağına, parasal ve manevi olarak çok büyük zarara uğranacağına ve aile bireyleri ile aranın açılacağına delalet eder. Aynı vakitte iş husussu ile alakalı yardım edilen birinden ihanet görüleceğine yorumlanır.
Rüyada Kedi Eti Yemek
İş yaşamı ve aile yaşamı ile alakalı olarak atılan ismimların kazanç getireceğine, düşmanların yenilgiye uğratılacağına, problemlerin çözüleceğine ve hayırsız bireylerin aileden ve hanamacıyla uzaklaştırılacağına işaret eder. Elde tespit edilen imkânlarla en iyi şekilde bir iş kurulacağına, çalışkan bir şahıs ile bir yola çıkılacağına ve kısa vakit içersinde bir eve sahip olunacağına alamettir.
Rüyada kedi görmek psikolojik yorum
Rüyada kedi görmek bağımsız bir ruhu, kadınsı arzuları, yaratıcılık ve kuvveti sembolize eder. Hem de talihsizlik ve kötü talihi da temsil etmektedir. Rüya sembolü, rüyayı gören bireyin bir kedi sever olup olmadığına bağlı olarak ayrı bir manaya sahiptir. Kedi sevmeyen biriyseniz çevrenizde tespit edilen bir bireyin karakteriyle alakalı hoş olmayan şeyler farketmiş ama bunu kabul etmek istemiyor olabilirsiniz.
Kuyruksuz kedi
Rüyanızda kuyruğu olmayan ya da rastgele bir uzvu eksik olan bir kedi görmeniz, yaşamınızda kararlarınızı özgürce veremediğinizi ve bundan dhadiseı rahatsızlık hissettiğinizi göstermektedir.
Kedi ısırması
Çevrenizdeki şahıslara karşı gereğinden çok taviz sağlıyor olabilirsiniz ve bunun zararını da en çok siz görüyorsunuz. Yaptığınız fedakarlıklar sizin yaşamınızı olumsuz yönde etkiliyor olabilir.
Kedi kurtarmak
Rüyanızda bir kedinin yaşamını kurtarmışsanız bağımsızlığınızı geri kazanmak istiyorsunuz demektir.
Kara kedi
Rüyada kara kedi görmek endişelerinizi temsil eder. Kara kedinin genel olarak kötülük, yıkım ya da kötü talih getireceği düşünülür. Kara kedinin bu kötü ünü yaşamınızdaki olumsuzlukları, endişe ve korkuları kara kedi şeklinde simgelemenize namacıyla olur.
Ölü kedi
Rüyanızda bir kedi öldürmeniz, öldürülen bir kedi görmeniz ya da kedinin kaybolması gibi kediye gelen zararla alakalı her türlü hal; özgürlüğünüzün kısıtlanmasıyla alakalıdir. Hiç de istemediğiniz bir şekilde kendi özgürlüğünüzü kısıtlıyor olabilirsiniz. Üstelik bu sizin seçiminiz de olabilir.
Örnek vermek gerekirse; evlilik arifesindeki bir erkek bu tür bir rüyayı görüyorsa evliliğin özgürlüğünü kısıtlayacağını düşünüyor olabilir. Bununla beraber evlilik bu erkeğin kendi seçimidir.
Hayatınızda özgürlüğünüzü kısıtlayan halleri keşfetmeli ve çözüme kavuşturabileceklerinizin üstünde durmalısınız.


Yavru kedi


Rüyanda kedi yavrusu görmek bağımsızlığa doğru bir geçiş ismimında olduğunuzu temsil eder. Bu bağımsızlık yaşamınızın büyük bir bölümünü etkileyeceği gibi khadise kararlarınızla alakalı de olabilir. Mesela yaşamınızda hayır diyemediğiniz insanlara hayır demeyi öğrenmeye başlayabilirsiniz. Hayatın sunmuş olduğu yeni şeyleri keşfetmek amacıyla hazırsınız. Bir diğer taraftan bu tür bir rüya masumiyeti ve saflığı simgeler.
Bir kedi yavrusunun bir köpek yavrusuna dönüştüğünü görmeniz şahsi yaşamınızdaki bir dönüşüm manasına gelir. Eğer yaşamınızda durumu hazırda bu tür bir dönüşüm yoksa yaşamınızda bir farklılık arıyor olabilirsiniz.
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü