-->

En Yeniler

Anlamlı Atasözleri

Anlamlı Atasözleriİnsanın sözü hikmet, bakışı ibret ve susması ders olmalıdır.Kaderin amansız oluşu değildir sorun; çünkü insan birşeyi inatla isterse onu elde eder. Korkunç olan istediğimiz şeyi elde ettikten sonra ondan bıkmamızdır. O zaman sucu kaderde değil, kendi isteğimizde bulmalıyız.Yaşamı anlamaya başladığın andır durabilmek ayak üstünde... Sorun bu zaten ... Başkasıyla olmak, başkasının olmak değil. Kendi başına başkasıyla, başkasıyla kendin olmak...Olabildiğince Unutmak ve Gülmek; hatırlayıpta üzülmekten daha iyidir'' Her yeni gün, kalan ömrümüzün ilk günüdür.''İnsan bir çay poşetine benzer; Sıcak suyun içine atana kadar gerçek rengini bilemezsinizGömlegin ilk düğmesi yanlış iliklenince digerleri de yanlış gider. C.BRUNOSöz kalpten çıkarsa kalbe kadar gider, dilden çıkarsa kulağı aşamaz. ARAP ATASOZUDuymak istemeyen kadar kötü sağır yoktur. ITALYAN ATASOZUHayat, yaşantı aramak değil, kendimizi aramaktır. C.PAVESEYarın bambaska bir insan olacağım diyorsun. Niye bugünden başlamıyorsun? EPIKTETOSİnsan uçurumun kenarına varmadan kanatlanmaz. KAZANCAKISVicdani tertemizdi, cünkü onu hiç kullanmamıştı. S.LEC

Bildigimizi zannetmemiz ögrenmemizin en büyük düşmanıdır. DR.C.BERNARDKüçük şeylere fazla önem verenler ellerinden büyük şeyler gelmeyenlerdir. EFLATUNIki tür insan daima açtır. Biri bilimi arayan, diğeri de parayı. CAT STEVENSçin ata sözü:

Tasi yumurtaya vurursan yumurta kirilir,

Yumurtayi tasa vurursan yine yumurta kirilir.Afrikada her sabah bir ceylan uyanır,en hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini;yoksa öleceğini bilir.Afrikada her sabah bir aslan uyanır,en yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini yoksa aç kalacağını bilir.Aslan yada ceylan olmanızın bir önemi yoktur.Yeterki güneş doğduğunda koşmak zorunda olduğunuzu bilin.Sular yükseldikce balıklar karıncaları yer,sular çekildikce de karıncalar balıkları yer. Kimse bu günkü üstünlüğüne gücüne güvenmemeli... Çünkü,kimin ,kimi yiyeceğine,suyun akışı karar verir...Bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı. Biz onu çocuklarımızdan ödünç aldık.Bilge herşeyi bilmez, sadece ahmaklar herşeyi bilir.Ne kadar az yüksekten uçarsan, düştüğün zaman o kadar az incinirsin.Beni anla da istersen öldür.Yiğit harpte, dost dertte, olgun adam hiddette belli olur.Nisan yağmuru Mayıs çiçeği getirir.

Kanada Atasözü

Hiç bir mutfak iki kadını alacak kadar zengin değildir.Sudan Atasözü

Erkek yaşını saklamaya, kadin ise saklamamaya başladığı zaman yaşlanmıstır.

Peru Atasözü

Yasini söyleyen kadin ya genç oldugu için kaybedecek birseyi yoktur, ya da yasli oldugundan kazanacak bir seyi yoktur.Malezya Atasözü

Insanlar yasadikça ihtiyarladiklarini sanirlar, halbuki yasamadikça ihtiyarlarlar.

İskoçya Atasözü

Güzellik doğanın kadınlara bahşettiği bir hediye ama aynı zamanda geri aldığı ilk şeydir.

Şili Atasözü

Kadın, gölge gibidir. Kendisini takip edenden kaçar,önünden gidenin de arkasından koşar.

Kongo Atasözü

Davalının aptalı, derdini mübaşire anlatırmış.

Kilis sözü

Aşkı tanıdığında, Yaratıcı'yı da tanırsın.

Fox Kabilesi

Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Ute Kabilesi

Bir düşman çok, yüz dost azdır.

Hopi Kabilesi

Arkamda yürüme ,ben öncün olmayabilirim.Önümde yürüme,takipçin olmayabilirim.Yanımda yürü,böylece ikimiz eşit oluruz.

Kızılderili Sözü

Edebsizlikte tekdeniz

Kimi görsek etekleriz

Birde Allah'tan yardım bekleriz

Ne utanmaz köpekleriz.

Karacaoğlan-------------MİLATTAN ÖNCE 9 YY.DA YAZILMIŞ BİR YAZI!-------------------

O Ğ U L ! . . .--- Gürültü ve patırtının ortasında sükunetle dolaş! Sessizliğin içinde huzur bulunduğunu unutma!

--- Başka türlü davranma, açıkça lüzümlu olmadıkça herkesle dost olmaya çalış!

--- Sana bir kötülük yapıldığında, verebileceğin en iyi karşılık unutmak olsun. Unut ve bağışla! Ama kimseye teslim olma!

--- İçten ol! Teleşsız, kısa ve açık seçik konuş! Başkalarına da kulak ver. Aptal ve cahil oldukları zaman bile dinle onları!. Çünkü, dünyada herkesin bir hikayesi vardır.

--- Yalnız planlarının değil, ne kadar küçük olurlarsa olsun başarılarının da tadını çıkar!

--- İşinle ilgilen. Hayattaki dayanağın odur. Seveceğin bir iş seçersen hayatında bir an bile çalışmış ve yorulmuş olmazsın. İşini çok seveceksin. Başarıların bedenini ve yüreğini güçlendirirken, verdiklerinle yepyeni hayatlar başlatmış olacaksın.

--- Olduğun gibi görün ve göründüğün gibi ol. Sevmediğin zaman sever gibi yapma! Çevrene nasihatlarda bulun ama; hükmetme!

--- İnsanların kusurlarını bulmaya çalışırsan, onları sevmeye zamanın kalmaz. Ve unutma ki; insanlığın yüzyıllardır öğrendikleri bir kumsaldaki kum tanecikleri değildir.

--- Aşka burun kıvırma sakın, o çöl ortasında yemyeşil bir bahçedir. O bahçeye layık bir bahçıvan olmak için; her bitkinin bakıma muhtaç olduğunu unutma!

--- Kaybetmeyi, ahlaksız bir kazanca tercih et! Birincisinin acısı bir an, ötekinin vicdan azabı bir ömür boyu sürer. Bazı idaeller o kadar değerlidir ki; o yolda mağlup olman bile zafer sayılır. Bu dünyada bırakaçağın en büyük miras, dürüstlük olsun!

--- Yılların geçmesine öfkelenme! Gençliğe yakışan şeyleri gülümseyerek teslim et geçmişe.

--- Yapamayacağın şeylerin, yapabileceklerini engellemesine izin verme!

--- Rüzgarın yönünü değiştiremiyorsan, yelkenleri rüzgara göre ayarla! Çünkü dünya, karşılaştığın fırtınalarla değil, gemiyi limana getirip getiremediğinle ilgilenir!

--- Ara sıra isyana yönelecek olsan da, hatırla ki yaratıkları yargılamak imkansızdır.

--- Doğduğun zamanları hatırlarmısın? Sen ağlarken herkes sevinçle gülüyordu. Öyle bir ömür geçirki; sen öldüğünde herkes ağlasın!

--- Sabırlı, sevimli, sevecen ve vefakar ol! Eninde sonunda bütün servetin sensin. Görmeye çalış ki bütün pisliğine ve kötülüğüne rağmen dünya yine de insanoğlunun biricik güzel mekanıdır!...XSENOS.(M.Ö.9.Y.Y .)Güzel Sözler facebook, twitter, pinterest yada instagram gibi popüler sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak ruh halinizi ve düşüncelerinizi etkili bir şekilde yansıtabilirsiniz.

Güzel Sözler

kapak-sozler.blogspot.com
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü