En Yeniler

Rüyada Hacca Gitmek Görmek

Rüyada hacca gittigini görmek ha-yirla yorumlanir. Hacca gitmek görmek birkaç şekilde tabir edilir: : Dinde ol-gunluk, iste güzellik, kudrette celal eder.

Mübarek yerlerden birine git-mek istedigi halde, buna kudreti olmadigini gören eger varlıklı ise yoksul olur. Eger yoksul ise, içinden çikamayacagi, basaramayacagi bir ise baslar, yaninda hacla alakalı bir sey oldugunu görmek, hayir ve hasenatta bulunacagina delalet eder. Cafer-i Sadik' a göre : rüyada mahmel-i serifi görmek bes se-kilde tabir olunur: Emniyet, selamet, adalet, hacc ve rahat. Abdulgani Nablusi'ye göre: Hz. Ibrahim (AS) makaminda namaz kildigini gören seriata uymus olur. Mümin bir erkek olup, hacca gitmege nail olur. Hz. Ibrahim'in makamina giren, her türlü korkudan emin olur ve büyük bir makama ulasir. Rüyasinda kendisini Müzdelife'de görmek, emniyete ve Tanrı (C.C.) Hazretlerine siginmaya ve hidayete isarettir. Üstünde borç varsa ödeyecegine delildir. Rüyada kendisini hacc yolunda görmek, dünya ve ahiret islerinden istedigi seylere kavusacagina delalet eder.
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü