En Yeniler

2 türk askeri işid tarafından yakıldı yalanı

DEAŞ'ın Fethi Şahin Yalanı

Tarih: 2016-12-23 13:31:59

DEAŞ'ın internete yüklediği ve Türk askerini infaz ettiğini iddia ettiği görüntülerin yalan olduğu ortaya çıktı. Aydınlık.com.tr'nin ulaştığı bilgilere göre, DEAŞ'ın infaz görüntülerindeki kişinin ismi Fethi Şahin ancak görüntülerdeki Fethi Şahin'in, Konyalı olduğu ve DEAŞ'a de bundan 3 yıl önce katıldığı tespit edildi
DEAŞ'ın elinde bir süredir rehin tuttuğu Fethi Şahin ve Sefter Taş adlı iki askerimizi yakarak, şehit ettiği iddiası geceyarısı sosyal medyaya bomba gibi düştü.

Askerlerinizin şehit edildiği iddia edilen görüntüler üzerinden başlayan tartışma bir anda Türkiye'nin en çok tartışılan konusu oldu.

İnternet siteleri bu olayı gerçekmiş gibi vermeye başladı. Ancak daha sonra okurlarımızdan gelen bilgiler olayın çok farklı olduğunu ortaya koydu.

DEAŞ'in infaz görüntülerindeki kişinin adı  Fethi Şahin  ancak bu Fethi Şahin, DAEŞ'in elindeki askerlerimizden birisi oduğu iddiası gerçek dışı. O görüntülere konu olan Fethi Şahin, 3 yıl önce DAEŞ'e katılmış Konyalı bir Türk vatandaşı. Askerliğini yaptıktan sonra ortadan kaybolan Fethi Şahin DEAŞ'a katılmış. Ailesi de çocukları kayboldu sanarak kayıp ilanı bile vermiş.

DEAŞ'ın Türk askerini infaz görüntüsü olarak internete yüklediği videodaki kişi kaçırılan asker değil,  isim aynı olunca hemen internetten infaz görüntüsünü izleyen arkadaşları Aydınlık'ı arayarak infaz görüntülerindeki kişinin kaçırılan asker değil, Konyalı Fethi Şahin olduğunu ve 3 yıl önce DEAŞ'a katıldığını belirtti. Üstelik videodaki infaz görüntüsünün gerçek olup olmadığı da belirsiz ve bir uzmanlık tartışması.

Biz de vatandaşlarımızın gösterdiği hassasiyeti göz önüne alarak bu bilgileri Fethi Şahin'in en yakın arkadaşları aracılığı ile teyit ederek okurlarımıza ulaştırıyoruz. İzlediğiniz görüntülerdeki kişi DEAŞ'ın elinde rehin bulunan askerimiz değil.

Bu yapılan, TSK'dan Suriye'de ağır tokat yiyen DEAŞ'ın Türk halkına karşı yürüttüğü algı operasyonundan başka bir şey değil.

İşte DEAŞ'lı Fethi Şahin'in sosyal medya hesabından bazı fotoğraflar:
http://www.balanshaber.net/m/gundem/deas-in-fethi-sahin-yalani-h457.html

Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü