En Yeniler

Rüyada Fare Görmek Anlamı

Rüyada Fare - Sıçan Görmek


Rüyada fare görmek, rüyada lağım faresi görmek ne anlama gelir? Rüyada fare gibi pis bir hayvan görmek pek iyiye hoş şeylere işaret değildir.

Rüyada görülen fare sağlığa delalet eder. Bunun yanı sıra maddi zarar ve kayıplar anlamına gelir. Örneğin iş yaşamında hayal kırıklıkları ve başarısızlıklar şeklinde. Rüyasında fare gören fert ortada aslabir şey yokken aniden hastalanabilir ve yatağa düşebilir. Hane içinde dolaşan fare ferdin maddi zarara uğrayacağına işaret eder. Rüyada fare görmek hem de kötü huylu, haset bir hanım anlamına gelir. Buna karşın çok fazla fare görmek rızık olarak tabir edilir.
Rüyasında evinde farelerin gezindiğini gören kişinin evinde bolluk bereket olur. Bu rüya aynı zamanda ferdin o yıl süresince ucuzluğu ve bereketi yakalayacağının işaretidir. Eğer birey rüyasında fareyi bulunduğu yerden çıkarken görürse bu halde bu rızkın ve bereketin azalacağına işaret eder. Gündüz gaslıyle yani gündüz uykusunda görülen fare rüyada devamlı olarak geziyorsa bu uzun ömre işaret eder. Fare eğer evde bir yeri kemirip oyuk açarsa bu eve girecek hırsıza işaret eder. Bir kişi rüyasında fare yakalar yahut bir faresinin bulunduğunu görürse bu yine kötü huylu bir hanım anlamına gelir.


Rüyada Fare Öldürmek


olu-fare
Rüyada fare öldürmek, art niyetli ve kötü emelleri olan bir kişiyi alt etmeye ve ona karşı kazanılacak olan galibiyete işaret eder. Rüyada öldürülen fare, içten içe, minik planlar yaparak küçük zararlar vermeye uğraşan bir kişiyi sembolize eder. Doğrusu fare küçük hesaplar meydana getiren gizli saklı bir düşmana işaret eder. Rüyada fareye ok yahut taş atmak kötü bir kadının arkasından mevzuşmak veya o kötü düşünceli hanımla, bir şey üzerinde mevzuşmak anlamına gelir.


Rüyada Fare Yakalamak


Rüyada fare yakalamak ferdin, bir kadını bir yerde oyuna getirerek, ondan faydalanacağına işaret eder. Bazı yorumculara göre fare yakalamak, size fenalık yapmayı fakatçlayan ve arkanızdan işler çeviren kötü niyetli bir insanı yenik etmeye, ondan gelecek tüm zararları savmaya veya o kişiye karşı uyanık davranıp her türlü eylemini boşa çıkarmaya işarettir. Bazı âlimlere göre ise fare yakalamak, çevresindeki yararsız insanlardan kurtulmaya, boş işleri bırakmaya ve her anlamda doğru yolu bulup takva ehli olmaya delalet etmektedir.
Rüyada Kuyruğu Kopmuş Fare Görmek
Rüyada farenin kuyruğunun kopması ahlaksız bir kadına işaret eder. Bununla beraber fare düşman anlamına gelmektedir. Kuyruğu kopmuş fare içten pazarlıklı, kötü niyetli, ufak planlar yaparak, minik zararlar vermek niyetinde olan bir kadına işaret eder. Ama bir ayrıntılar vardır ki onu da belirtmeden geçmeyelim eğer farenin rengi değişikse doğrusu olması ihtiyaç duyulan fare renginde değilse o süre bu bir hanıma değil, hem fiziksel olarak bununla beraber karakter olarak çirkin ve kötü bir adama işaret eder.


Rüyada Ölü Fare Görmek


Rüyasında ölü fare gören bireyin rüyası, çok dişli ve çok güçlü bir düşmanı olduğuna işaret eder. Doğrusu ölü fare gizli saklı fakat çok güçlü bir düşman anlama gelir. Bu kişi, rüya sahibinin adeta izini sürer ve ona zarar vermek için yakalayacağı bir anı kollar. Eline geçen ilk fırsatı değerlendirmek izini sürer.


Rüyada Siyah ve Beyaz Fare Görmek


Rüyada metruk bir yerde veya harap olmuş bir kuyuda siyah ve beyaz fare olmak üzere çok sayıda fare görmek o ferdin ömrünün kısa olacağına işaret eder. Ek olarak evde görülen çok sayıda fare o ferdin evine hiçbir zaman kendisi için iyi ve hayırlı kadınlar girmeyeceğine delalet eder. Eğer fare yatakta veya rüya sahibinin kıyafetlerinin üzerindeyse o zaman sürekli işlerine karışan hayırsız ve kötü bir hanıma işaret eder.


Rüyada Farenin Eve Girdiğini Görmek


Rüyasında farenin evine girdiğini gören bireyin maddi olarak kayba uğrayacağına işaret eder. Rüya sahibi bireyin maddi olarak zarara uğrayacağı anlamına gelir. Kimi zaman de bu rüya arkadaş görünen tehlikeli ve zararlı bir düşmanla dost olup onunla vakit geçirmeye yorulur. Rüya sahibinin arkasından işler çeviren ve onun fenalüğünü isteyen bu fert, sürekli onu takip ederek zarar veremeye ve onu sıkıntıya sokmaya uğraşır. Kimi zaman de bu rüya ferdin kendi ailesinden yada arkadaşlarından gelecek bir belaya, onlar yüzünden uğrayacağı zarara yorulmaktadır. Eve giren fare, kurnaz bir düşman, insanlara büyü meydana getiren tehlikeli bir kadın veya evladından fenalık görmeye yada evladı yüzünden üzülüp sıkıntı çekmeye yorulur.


Rüyada Fare İle mevzuştuğunu Görmek


Rüyasında fare ile mevzuşan kimse, devamlı insanlara fenalık düşünen ve doğru yoldan sapmış bir kişi ile arkadaş olur ve onunla süre geçirir. Bu rüya size zararı dokunacak arkadaşlar edinmenize veya içerisinde kötü niyetli insanlar bulunan bir mecliste bulunmanıza, sizinde doğru yoldan çıkmanıza, insanlara zarar verecek davranışlarda bulunmanıza, kimi zaman iş yaşamında arzu ettiğiniz başarılara ulaşamamanıza kimi zaman de boşa harcanan zamana ve anne babayı üzmeye yorulmaktadır.


Rüyada Farenin Bir Şey Yediğini Görmek


Bu rüya o senin pahalılıkla geçeceğinin ve durgun bir dönem geçireceğinizin işaretidir. Eğer fare sizin evinizden aldığı bir şeyleri yiyorsa, elinizden çıkacak mal ve paraya, fakirleşmeye, umduğu kazançları sağlayamamaya kimi zaman de haram mal yemeye, helal olmayan kazanca, süreli ebeveyninden geçinen ve çalışmayan hayırsız evlada, evinden bir şeylerin kaybolmasına yorulur. Bazı alimlere nazaran ise bu rüya evinize rahatça girip çıkabilen fakat size fenalık düşünen arkadaş görünümlü bir düşmandır.
Rüyada Farenin Sizi Isırdığını Görmek
Rüyasında fare tarafından ısırılan fert, bazı insanoğluın ziyanına uğrar. Aslına bakarsak bu rüya davranışlarında ölçülü davranmanız ve dikkatli olmanız gerektiğine dair uyarmacı bir rüyadır. Bundan dolayı böyle bir rüya gören kimse, çevresindeki insanlara özellikle akrabaları içinde devamlı süre geçirdiği kişilere karşı dikkatli olmalı ve eğer fenalüğünü isteyen birileri varsa onlara karşı uyanık davranmalıdır.


Rüyada Fare Yuvası Görmek


Rüyada görülen fare yuvası, münafıkların evlerine, kötü insanoğluın yaşadığı mekânlara yorulur. Farenin yuvaya girmesi, bu biçim insanların yaşadıkları mahalle yada muhitlerdir. Eğer birey kendini fare yuvasında görmüşse bu, aslını bilmediği kötü bir insanın evine gitmeye; kimi zaman bu kişilikteki insanlarla oturup kalkmaya ev onlarla zaman geçirmeye işarettir. Bu rüyayı gören birey kötü niyetli hilekâr insanların fıtratlarına uyarak onlar benzer biçimde davranır ve kendisi de insanlara zarar verir. Fare yuvası kimi zaman de zinaya işaret olabilmektedir.


Rüyada Fareyi takip etmek


Rüyasında fareyi takip eden insan hidayetten sonrasında sapıklığa düşer ve insanoğluın kötülüklerine olacak hareketlerde bulunarak toplum tarafınca dışlanır ve tahkir edilir. Bu rüyayı gören kimse, günahlardan sakınmayan ve doğru yanlışı ayırmadan yaşayan bir kişi olur. Fareyi kovuşturmak bahsi geçen nitelikteki insanoğluın fıtratına uymaya aynı onlar gibi davranmaya ve insanlar içinde kötü bir isimle anılmalarını sağlayacak davranışlarda bulunmaya işarettir.
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü