-->

En Yeniler

Rüyada Dağlar Görmek

Rüyada Birçok Dağ, Dağlar Görmek


Rüyada dağ görmek, rüyada dağlar görmek anlamı, rüyada dağlar görmek diyanet, rüyamda dağ gördüm diyorsanız bunu okuyun.

Seyyid Süleyman, Danyal (A.S.) emretmişlerdir ki:Üstünde oturmakta olduğu dağın, kendisinin olduğunu sanan; Çok değerli bir kimseden medet umar. Bir söylentiye göre, çok kudretli ve adaletli bir idarecinin himayesi altına girer.

Bir dağın doruğuna ulaştığını gören kimse, itibar sahibi bir devlet başkanına yakın olur. Bu sebeple derecesi artar. Bir dağın olduğu yerden parçalandığını veya koptuğunu görmek; büyük bir devletin son bulmasına ve cemaatinin dağılmasına delalettir.

Eğer düş sahibi bu sona neden olacak olayların içinde bulunmuşsa, devletin sonu ve cemaatin parçalanmasına yol açar.

Dağda kendisini mevki sahibi olmuş gören kişi, devlet başkanının yakın müşaviri olarak çeşitli görevlerde bulunur. Dağdan inen bir kimse ise; makamından olur, gözden düşer. Bir söylentiye göre, yüksek dağlardan inmek, teşebbüste bulunduğunuz işten vazgeçiceğinize delalet eder.

Cabir'ül Mağribî’ye göre, Dağ  ve dağ gibi yüksek yerlere çıktığını gören, tüm dilekleri kabul olur istekleri yerine gelir. Düşmanına karşı galibiyet sağlar. Bu yerlerden inmek ise, mağlubiyete, ihtiyaç ve hayal kırıklığına delalet eder.

Şayet rüya sahibi dağdan veya dağ gibi bir yerden indiğini görmüş ise muradına nail olamaz. Dağdan düşmek; din ve dünya hayatında eksiklik, toplum içinde küçük düşmeye işaret eder.

Dağın titremesi ve yarılması, o yerdde oluşacak zayıflığa delalet eder. Titreyen ve yarılan bir dağın tekrar daha önceki halini alması; şifa bulmaya, devletin eski gücüne kavuşmasına açıklanır.
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü