-->

En Yeniler

Stüdyo evler için dekorasyon önerileri

Tek başına yaşayan kişilerin tercihleri arasında yer alan stüdyo daireleri doğru şekilde dekore ettiğinizde, büyük bir evin rahatlığını ve konforunu elde faktörüz olası.

İnovatif ve çok işlevli ürünleriyle dar mekanları maksimum düzeyde kullanım olanağı sağlayan bir mobilya şirketi, stüdyo dairelere 'kadınsı' dokunuşlar katarak, yalnız yaşayan kadınların hayatlarını kolaylaştıracak, bu arada stüdyo dairelerin dekorasyonu ile ilgili esin verecek pratik fikirler verdi.

İşte hayatınızda yer açacak 4 teklif...

Alanları değerlendirin

Mekanınızı daha rahat ve aydınlık göstermesi için duvarlarınızda açık ve tek renkler kullanın. Beyaz renk çok tez karar değiştiren kadınlar için mükemmel bir çözümdür. Duvarlarınızı tablolarla, çerçevelerle hareketlendirebilirsiniz. Şayet duvar kağıtlarından hoşlanıyorsanız, tek bir duvarınızda uygulamaya özen gösterin.

Hanenizde küçük bir ardiye, ikinci bir tuvalet veyahut ikinci bir balkon varsa bu alanları kapatıp mini bir giyim odası yapabilirsiniz. Alan çok dar olduğu için duvarlara geniş raflar asın. Bu raflara kıyafetlerinizi, ayakkabılarınızı, sıklıkla kullandığınız eşyaları koyun. Böylelikle kıyafet seçimi için saatlerce uğraşmanıza gerek kalmadan aradıklarınızı kolayca bulabilirsiniz. Duvara çakacağınız birkaç çiviye giysilerinizi asabilirsiniz. Böylelikle hem giysileriniz kırışmamış olur, hem de dekorasyon açısından hoş bir görüntü sağlamış olursunuz. Şayet küçük bir alanınız yoksa kapıya yakın bir alana yalnızca ayakkabılarınızı koyacağınız raflar asabilirsiniz.

 

Göz hileleri yaratın

Stüdyo dairelerde mutfakların küçük olması şık olmayacağı mananına gelmiyor. Şayet mekanınız darsa ve farklılık yaratmak istiyorsanız ayrıntılara ağırlık verin. Örneğin sade tasarımlı bir mutfağa şık bir avize asın. Mekanın havası bir anda değişecektir.

Kadınların vazgeçilmezi aynalarla, stüdyo daireleri ferahlatacak göz hileleri yaratmanız olası. Doğru açıdan asılan geniş bir ayna mekanı olduğundan daha geniş gösterecektir. Gereksiz eşyalarınızın hepsinden kurtulun, sahiden işinize yarayacak kullanışlı ve göze hoş gelen eşyalarınızı kullanmaya özen gösterin. Gerekirse depolama alanlarınızı arttırın. Depolama alanları dağınıklığı da oradan kaldırarak düzenli bir hane yaratmanız açısından yardımcı olacaktır. Yatak odasında kullanacağınız bazalı yataklar yorgan, battaniye gibi sezonluk kullanılan eşyaları ortadan kaldırmak açısından ehemmiyetlidir.

 

Kullandığınız renkler ehemmiyetli

Pembe, kırmızı, lila, fuşya gibi daha kadınsı renklerden hoşlanıyorsanız, bunu tüm haneye uygulamak yerine tek bir eşya üzerinde veyahut alanda kullanın. Sözgelimi tekli koltuğunuzu, çekyatınızı bu renklerden seçenek edebilirsiniz, banyo gibi küçük alanlarınızı açık pembe gibi bir renge boyayabilirsiniz. Süsleyici aksesuarlarda bu renkleri seçenek faktörüz de olası.

Tabanda tek bir malzemeyle daha geniş bir görünüm sağlanabilir. Banyo ve mutfak gibi bölümlerde kullanılan seramikleri daha küçük ebatlı parçalarla döşemek daha rahat gösterir. Çok renkli halı kullanmamaya özen gösterin.

Evin enerjisini rakımın

Mübalağadan kaçının. Fazla gösteriş küçük daireleri hem olduğundan daha dar hem de rüküş gösterir. Yaldızlı, altın renkli, pullu, taşlı, simli, parlak eşyalardan hoşlanıyorsanız bunları asgari alanlarda süsleyici emelli kullanmaya özen gösterin. Örneğin koltuk takımınızın üzerindeki yastıklar bu amaçla kullanılabilir.

Evlerinizde kesinlikle canlı nebat bulundurun ve bunları dekor emelli kullanın. Bitkiler ortamı güzelleştirirken aynı vakitte evin enerjisini de yükseltir.

 

Stüdyo dairelerin en büyük meselelerinden biri yeterli derecede ışık alamıyor olmaları. Bu yüzden aydınlatma seçerken alçaktan tasarlanmış değil de daha yüksekten tasarlanmış olan ahizeleri kullanmanız faydalı olacaktır. Lokal aydınlatmalar da mekanınıza farklılık kazandıracaktır. Normalde ışık sistemleri savsaklayan banyo ve yatak odaları mevzubahis kadınlar olduğunda ayrı bir ehemmiyet taşır. Bu alanlar makyaj odası olarak da kullanılacağından aydınlatma iyi seçilmelidir. Dekorasyonda farklılık yaratmak isteyen kadınlar abajurlarını veyahut avizelerini banyoda da kullanabilir.

Dar alanlarda duvarlar ve mobilyalar ayrı bir ehemmiyet kazanır. Duvarlardan maksimum yarar sağlamanız hanenizi ferahlatacaktır. Banyoda lavabo altlarındaki boş alanları, dolap haline getirerek değerlendirebilirsiniz. Duvarlara asacağınız rafları ister mutfakta, ister banyoda veyahut salonda kullanabilir, süsleyici ürünlerinizi üzerlerine koyarak hoş bir görüntü sağlayabilirsiniz.

 

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/studyo_evler_icin_dekorasyon_onerileri.html
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü