-->

En Yeniler

Rüyada Cemaat Görmek

Rüyada Cemaat Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüayda insanların bir yere toplandığını görmek, Allah?ın rahmetine delalet eder. Zira toplulukta rahmet, ayrılıkta azap vardır.

Bazen de düşte cemaat görmek, ödenmesi gerekli gelen şeyi ödemeye, zarar ve ziyana işarettir. Düşte can veren birinin cemaat arasında gömüldüğünü görmek, o ölünün mağfiret edilip Cenâb-ı Hakk?ın rahmetine mazhar olduğuna delalet eder. Düşte cemaat görmek, selamet ve kolaylığa, işlerin düzgünlüğüne ve insanlarla iyi geçinmeye alamettir. Düşte bir camide cemaatle namaz kıldığını görmek, ummadığınız kişilerden yardım ve iyilik göreceğinize, Allah?ın rahmetine mahzar olacağınıza; düşte bir ölünün arkasındaki cemaati görmek o ölünün günahlarının bağışlayacağına açıklanır. Düşte insan topluluğunu gören kimseye Allah-u Teâlâ, sınav ettiği şeyde acıma eder ve onu savunur. Bazen de düşte cemaat görmek, ödenmesi gerekli gelen şeyi ödemeye, zarar ve ziyana işaret eder. Düşte cemaat görmek ve cemaatin hasta kimse yanina girdiğini görmek, kişinin korku ve şiddet yaşanacağına kanıttır. Düşte bir ölünün cemaat arasında görülmesi, ölünün hüner edilip Hakkın rahmetine ulaşmasıdır.
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü