-->

En Yeniler

Müstakil evin avantajları ve dezavantajları

Apartman dairelerinin küçük odaları içerisinde hapsolmak istemeyen ve olanağı olanlar için müstakil haneler bulunmaz bir nimettir. Bu haneler; apartman dairesine kıyasla çok daha avantajlıdır. Müstakil evin rahatlığını; her ne kadar geniş olsa da bir apartman dairesi veremez. Pencereden bakıldığında toprağa yakın olma ve semanı görebilme bahtı vardır. Şayet bir müstakil hane satın alma veya kiralama düşüncesindeyseniz, evvelce bunun hayatınıza, bütçenize, sosyal konumunuza uygun olup olmadığını değerlendirmelisiniz.

İşte müstakil hanede yaşamanın avantaj ve dezavantajları...

Avantajları

- Çocuklu aileler için özgür bir hayata alanıdır. Ailenizle, çocuklarınızla, evcil hayvanlarınızla daha kaliteli bir hayat sürersiniz.

- Gürültü sıkıntısı olmayan bu tür evler; gürültü problemi oluşturmaması ve geniş alanlara sahip olması nedeniyle büyük çağrılar için de kullanılabilir. Arkadaş etrafını evin sıcaklığıyla ve sıkıntı yaşamadan ağırlamak için birebirdir.

- Otopark meselesi olmaz; her müstakil evin en az bir tane kapalı araba garajı vardır.

- Ufak da olsa bir bahçeniz olacağı için tabiat ile iç içe olmanızı sağlayacaktır. Bahçeye yapılabilecek küçük bir havuz; yaz aylarında her an bir tatil havası yaşama olanağı verebilir.

- Müstakil evler, komşular ile oluşacak meseleler açısından apartman dairesi ile mukayese ettiğinde daha az sıkıntı içerir. Gürültü, bakım giderleri, ısınma gibi mesele olabilecek konular ve alınacak kararlarda müstakil olmanın avantajları yaşanır.

Dezavantajları

- Müstakil konutlar genelde şehir merkezine uzakta olurlar. Bu yüzden erişim sorun olabilir. Bir, hem de iki özel araç gerekebilir.

- Müstakil konutun tüm bakım ve onarımı ile bizzat sizin ilgilenmeniz veya yönlendirme yapmanız gerekebilir. Ayrı olarak apartmanda bir dairede yaşamakla mukayese ettiğinizde göreceli olarak daha giderlidir.

- Müstakil konutunuz bir site içinde değil ise, bahçe itibariyle çöp atımına, ekmek alımından temizliğine kadar bizzat sizin ilgilenmeniz söz konusudur. Ayrı olarak güvenlik, diğer bir meseledir. Bu sayılanlar işletim fiyatıdır. İster site içinde olsun ister müstakil olsun apartman dairesine göre çok daha pahalıdır.

- Müstakil evler genelde en az iki katlıdır. İnsanın ilerleyen yaşlarında ansızın fazla çok katlı olma vaziyeti sorun yaratmaktadır.

- Müstakil Konutların yapım fiyatı apartman dairesine göre daha pahalı olduğu için satın alma bedeli de yükselmektedir.

 

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/mustakil_evin_avantajlari_ve_dezavantajlari.html
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü