-->

En Yeniler

Karın Ağrısının Nedeni Tümör Çıktı

 

Çocukluğundan bu yana karın ağrısı çeken 16 yaşında olan Kezia Denne ağrılarının sebebinin gluten duyarlılığı olduğunu sanıyordu...

ŞİDDETLİ AĞRILAR HASEBİYLE HASTANEYE KALDIRILDI

Daily Mail'de yayınlanan habere göre, 12 yaşındayken şiddetli ağrıyla hastaneye kaldırılan Kezia, günlerce hastanede yattıktan sonra Kezia'nın yumurtalığında doğduğundan beri var olan immatür teratom isimi verilen ur saç, beyin ve dişlerden oluşuyordu. Kemoterapi başarısız olunca ur, operasyonla alındı. Ancak doktorlar, urun tekrar büyümediğinden emin olmak için hayatı süresince check-up yaptırması gerektiğini söyledi.

''CİDDİ BİR ŞEY OLDUĞUNU BİLİYORDUM''

16 yaşında olan genç kız ağrılarını şu sözlerle anlattı: "Bir gün okulda karnıma ani bir sancı girmesiyle başladı. Birkaç dersim daha olduğu için haneye gitmedim ancak ağrı gittikçe artıyordu. Öksürmek ve gülmek bir eziyetti. Ciddi birşey olduğunu biliyordum."

 

YUMURTALIĞINDA 18 SANTİMETRE'LİK UR ÇIKTI

Haneye gittiğinde annesi ve babası apandisit olduğundan korkarak Kezia'yı hemen hastaneye götürdü. Günlerce hastanede yattıktan sonra test neticeleri küçük kızın yumurtalığındaki 18 santimetre'lik uru ortaya çıkardı. Acil bir operasyonla sol yumurtalığı alınan Kezia'nın karaciğerindeki ur ve vücuduna dağılan küçük kistler ortaya çıktı.

HAYATI SÜRESİNCE TEST YAPTIRACAK

Vücudundaki diğer urların büyümesine mani olmak için kemoterapi görmesi gerekiyordu. Haftada üç gün kemoterapi görmesine karşın işe yaramayınca Kezia bu sefer karaciğerindeki ur için bir operasyon geçirdi. Ancak ur tamamiyle temizlenemediğinden genç kızın hayatı süresince düzenli olarak test yaptırması gerekiyor.

Duygu Bay / PembeNar

 

 

KAYNAK : http://yenikadin.com/karin-agrilarinin-sebebi-tumor-cikti-8810625-haberi/
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü