-->

En Yeniler

Gökkuşağı renkleriyle ev dekorasyonu

Bizi canlandıran, yenileyen, enerjimizi yükselten en temel tasarım unsurlarından biri kuşkusuz ki renklerdir. Renkler hem karakter özelliklerimizi yansıtır, hem de moralimizi yüksek meblağ, bizi motive eder veyahut huzura kavuşturur. Her rengin kendine has spesifik ve değişik özellikleri var elbette. Ancak yağmurla güneşin buluşmasından oluşan gökkuşağı içinde barındırdığı onca renkle favori rengimiz ne olursa olsun hepimize huzur ve mutluluk verir. Elbette gökkuşağının pek de sık görülmeyen mükemmel bir tabiat olmasının da bunda hissesi var.

Peki bu kadar nadir olan bir tabiat mükemmelini hanelerimize getirsek nasıl olur dersiniz? İşte homify.com tarafından hazırlanan şahane dekorasyon ve tasarım örnekleri...

Kıpır kıpır duvar dekorasyonu

Gökkuşağını hanenize taşımanın en kolay yollarından biri kuşkusuz ki duvarları renklendirmektir. Örnek resimdeki gibi kısa ve ince çizgilerle rengarenk bir desene sahip olan duvar kağıtları belki bir odanın tamamında kullanılmak için pek de uygun değil zira şayet bütün odayı bu tarz hareketli ve heyecanlı bir duvar kağıdı ile kaplarsanız yorucu bir atmosfer yaratabilirsiniz ve bunu tabii ki istemeyiz. Ancak dört cephenin en boş duran duvarını seçerek bu boşluğu renklerle değerlendirmek mükemmel bir dekorasyon fikri.

 

Renkli basamaklar

Şayet dubleks veyahut daha çok katlı bir eviniz varsa veyahut hanenizin girişinde merdiven bulunuyorsa bu merdivenleri gökkuşağı renklerine boyamayı düşünmenizi tavsiye ederiz. Neden mi? Zira mükemmel görünüyorlar ve ayrı olarak çevreye mutluluk dolu bir pozitif enerji yayıyorlar.

 

Banyolara renk verin

Banyo dekorasyonlarında görmeye pek alışık olmadığımız şeylerden biri de kuşkusuz ki renkliliktir. Canlı renklerle hareketlendiren banyo tasarımlarında dahi çoğunlukla nötr tonların hakimiyeti yaygın oluyor. Oysa bu örnekteki gibi rengarenk banyolar sıradanlığı elinin tersiyle iten ve dekorasyon dünyasında öne çıkan ezber bozan, karakter sahibi ve çağdaş hayat alanlarının başında geliyor.

 

Oturma odasında renk cümbüşü

Gökkuşağı renklerinin dekorasyonunuza güzellik ve huzur katması için illa ki hepsini bir arada kullanmanıza tabii ki gerek yok. Odanın içindeki farklı mobilyalara dağılmış canlı renklerin de aynı huzurlu ve mutluluk dolu enerjiyi yaratacağını unutmayın.

 

Rengarenk mutfak dolapları

Mutfak dolaplarınızı farklı renk tonlarına boyamayı hiç düşündünüz mü? Eğer düşünmediyseniz, bu örnekten sonra düşüneceğinize eminiz. Rengarenk ve capcanlı bir enerjiye sahip olan bu mutfak, alt dolapların beyaz seçenek edilmesiyle ağırbaşlı ve modern dokusunu da savunuyor.

 

Tek bir halıyla değişen doku

Bazen bir halı bile bir odanın tüm karakterini ve dokusunu değiştirmeye yeter. Eğer hem ağırbaşlı hem de enerjik bir yaşam alanı yaratmak istiyorsanız bunun en kolay yolu ağırbaşlı ve oturaklı mobilyalarınıza eşlik edecek renkli bir halı seçmek.

 

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/gokkusagi_renkleriyle_ev_dekorasyonu.html
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü