-->

En Yeniler

Dekorasyon tutkusunda Türkler ilk sırada

ANADOLU AJANSI'nın haberine göre, araştırma kuruluşu GFK'nın 22 ülkede 25 bin internet kullanıcısıyla yaptığı çalışmaya göre, katılımcıların yüzde 39'u evinin iç dekorasyonu, yüzde 38'i evin kendisi ve yüzde 35'i de mobilyalarıyla alakalı farklık yapmak istediğini belirtti. Kadınların yüzde 43'ü hanelerinde en çok iç dekorasyonu değiştirmeyi isterken, yüzde 40'ı mobilyaları, yüzde 39'u evin kendisini değiştirmeyi düşünüyor. Erkeklerin ise yüzde 35'i hane aletleri ve iç dekorasyonu değiştirmek istiyor.

Türkler ilk sırada

Evin iç dekorasyonunu değiştirmek isteyen katılımcıların ülkeler sıralamasına bakıldığında da yüzde 56 ile Türkiye ilk sırada geldi. Bunu yüzde 55 ile Rusya izledi. Evin büyüklüğü ve genişliği ile ilgili farklık yapma arzusu yüksek olan ülkeler listesinde de yüzde 50 ile Hong Kong, yüzde 49 ile Rusya ve Arjantin başı çekti. Mobilyaları değiştirmek isteğinde de yüzde 54 ile Rusya, yüzde 49 ile Türkiye ilk iki sırada bulundu. Ev aletlerini değiştirme isteği en yüksek ülkeler listesinde ilk sıralarda yüzde 45 ile Rusya, yüzde 40 ile Çin, bahçesini değiştirme veya geliştirme isteği en yüksek ülkelerin başında da yüzde 43 ile Meksika, yüzde 38 ile Avustralya yer buldu.

Türk kadınlarının yüzde 62'si evinde farklık istiyor

Türk katılımcıların yüzde 56'sı evlerinin iç dekorasyonu, yüzde 49'u mobilyaları, yüzde 45'i ise evlerinin genel büyüklüğü konusunda bir farklık yapmak istediğini belirtirken, katılımcıların yalnızca yüzde 6'sı ise seçeneklerden hiçbirini değiştirmek istemiyor. Araştırmada, Türk kadınlarının yüzde 62'sinin, Türk erkeklerinin de yüzde 52'si evlerinin dekorasyonunda farklık yapmayı istediği belirlendi.

 

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/dekorasyon_tutkusunda_turkler_ilk_sirada.html
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü