-->

En Yeniler

Çılgın tasarımcılar mukavvadan ev yaptı

Teknoloji ve endüstri geliştikçe, yaşadığımız mekanların da formu farklık gösteriyor. Devasa binaların yanında tek gözlü alternatif yapılar da alaka çekiyor. Hollandalı tasarımcılar, küçük hane sevenler için, yapı malzemesi diğerlerinden değişik olan bir hane tasarımı yapmışlar. Etraf arkadaşı firma, 4 sene üzerinde çalıştıkları yeni bir yapı malzemesi geliştirmeyi muvaffak olmuş.

Oluklu mukavva kullanıldı

Hane, yapılırken yapı malzemesi olarak bir çeşit oluklu mukavva kullanıldı. Karton türü malzemeler hane yapımı için dayanıksızdır elbette, ancak tasarımcılar, onu son derece dayanıklı bir yapıya dönüştürmüş. Evin iskeletini oluşturan metal aksam, dev bir makine tarafından tam 24 sefer oluklu mukavva ile sarılıyor.
Ahşap oturumlar

Evin dış yüzeyi, ahşap oturumlarla kaplanıyor. Mukavva malzemenin özelliği çok hafif, esnek, kolay ve hızlı üretilebilir olması... Tek gözlü veya öğrenci göre istenilen ölçüde imal edilebiliyor. Mutfak ve banyo da ilave edebiliyor.
Tertemiz bir yorum

Modüler tasarım evler deniz kenarında bir bungalov veyahut ormanda bir çalışma evi olarak kullanılabilir. Son yıllarda oldukça yaygınlaşan tinyhouse tarzına tertemiz bir yorum getiren ev, minimalist ve şık tasarımıyla ilgi çekeceğe benziyor.

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/cilgin_tasarimcilar_mukavvadan_ev_yapti.html
Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Güzel Sözler

Tümü

Anlamlı SözlerTümü

Aşk SözleriTümü